Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1929 postów 335 komentarzy

PREZYDENT

Czerwony Korsarz z Gdańska - RADNY DZIELNICY GDAŃSK-STOGI. Od 2014 r. prowadzę redakcję POMORSKIEJ TELEWIZJI NARODOWEJ, którą to z mojego pomysłu pomógł mi założyć EUGENIUSZ SENDECKI. Od 2006 roku jestem Prezydentem założonej przeze mnie www.fundacja - slawpol.eu

WIDOCZNE PLUSY PROGRAMU 500 + I JEGO BENIFICJENTKA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polska potrzebuje wzrostu populacji i dlatego NARODOWYM CELEM jest wzrost dzietności.Inaczej staniemy się państwem EMERYTÓW I RENCISTÓW!?

Spacerując po plaży w ŁEBIE spotkałem spotkałem rodzinę pięciorga dzieci pod opieką samotnej matki.Porozmawiałem z Matką Polką i dowiedziałem się ,że jej wyjazd na miesięczny pobyt z tak liczną gromadką był możliwy dzięki programowi 500 plus.W innym przypadku ta rodzina gdzie jedno z dzieci jest niepełnosprawne nie miałaby szansy na miesięczne wczasy w Łebie...

Pomorska TELEWIZJA NARODOWA
Red. Sławomir Ziembiński
www.fundacja-slawpol.eu

 

KOMENTARZE

 • Program 500+ w mojej ocenie jest bardzo złym programem
  Jedynym jego zadaniem jest podtrzymywanie popularności PIS. Skutków złych jest znacznie więcej.
  Jest to program na kredyt, mechanizmy z których program ten miał być finansowany nie weszły w życie, czyli mamy lawinowe zadłużanie kraju.
  Na ten moment wzrost mamy w rynku samochodów w cenach poniżej 8 tys zł. Myślę, że rynek alkoholowy też obserwuje wzrost.
  Z dużą ciekawością czekam na dane statystyczne po roku od wprowadzenia tego programu podające ile wzrosła liczba urodzin w 2016 w stosunku do 2015 i lat wcześniejszych. Nie myślę że zmiany będą gwałtowne.
  Pomoc osobom jak ta pani do pojechała do Łeby winna ułatwić to pomoc społeczna. Znaczącej grupie osób pobierających te 500 zł pieniądze te są nie potrzebne, bo jeśli dochód na członka rodziny przekracza 2'000 zł a w rodzinach kadry inżynierskiej, menadżerskiej, lekarza jest to bardziej regułą niż wyjątkiem. Przykładem niech będzie Ziobro, który oddał swoje 500 na inne dziecko.
  Jeśli mamy zwiększać dzietność, to zamiast dawać ludziom pieniądze bez wskazania celu, bo przecież można za to kupić co się chce, trzeba je skierować na zapewnienie opieki przedszkolnej, opieki w szkole, zajęcia pozaszkolne. No ale to nie dałoby takiego wymiaru propagandowego. Dla tego u mnie za ten program PiS ma ogromny minus.
 • @Zawisza Niebieski 10:03:45
  jak widać, komusze poglądy zadomowiły się na trwale w twoim umyśle,

  partia wie lepiej, co rodzice mają kupować dzieciom,
  to nie rodzice, tylko funkcjonariusze partii w żłobkach, przedszkolach, i szkołach mają wychowywać dzieci,

  itd.....
 • @interesariusz z PL 10:45:53
  Najprostsze było by regulowanie tego w podatkach rodziny wielodzietne obniżone podatki jednodzietne podniesione i pa.
 • @interesariusz z PL 10:45:53
  A nie widzisz u siebie mentalności "dają, to brać" nie ważne z jakim skutkiem. Nie ma w tobie za grosz gospodarczego myślenia, patrzenia w przyszłość. Myślenia o Polsce. Jest biało-czerwona szmata zwana Polską, to trzeba rwać, by więcej w ręku zostało". Gratuluję "patriotyzmu". Państwo nie jest od rozdawania pieniędzy. Państwo może być opiekuńcze, ale od tego jest pomoc społeczna. Państwo ma budować szkoły, zapewniać opiekę zdrowotną, bezpieczeństwo kraju i wewnętrzne, dawać na określone cele, a nie na cel dowolny. Jak myślisz, ile procent z tych rozdanych na kredyt wzięty w naszym imieniu idzie na potrzeby dzieci? Pierwsze 10%, oby tyle, idzie na obsługę tego idiotycznego pomysłu, nowi urzędnicy mają masę pracy. A reszta? Czy ktoś bada strukturę wydatków?
 • @Zawisza Niebieski 12:05:10
  Akurat skutek tego "brania" będzie na pewno lepszy dla Polski niż pozostawienie tych pieniędzy w rękach urzędników. Lepiej jak państwowi urzędnicy rozdają pieniądze niż jak rozdają konkretne dobra - bo dostarczanie konkretnych dóbr zawsze urzędnikom wychodzi źle i powoduje marnotrawstwo. A jak dają pieniądze to struktura cen szybko pokaże co jest Polsce potrzebne a co nie jest.
  Także właśnie gospodarcze myślenie nakazuje popierać właśnie rozdawanie pieniędzy.
 • Samotna matka na wakacjach dzięki 500+?
  Coś mi tu trąci tanią propagandą. Jakoś mamusia nie wygląda na utrudzoną wychowaniem tej czeredy, a i na pytania odpowiada jak w reklamie proszku do prania.
 • @dlaczego ja 11:43:40
  Jak widzę proponujesz chinskie rozwiązanie, jakkolwiek tak chodziło efekt odwrotny. Na jedno dziecko płacili 20 yuanów zasiłku, na drugie juz tylko 10, a na trzecie wcale.
 • @programista 13:08:52
  Zwróć uwagę na to, że PiS rozdaje pieniądze których nie mamy, bawi się w charytatywność na kredyt, który my będziemy musieli spłacić. Jak już wcześniej napisałem, bardzo ciekawi mnie, porównanie liczby urodzin 2015 do 2016, bo znaczący wzrost byłby potwierdzeniem skuteczności tego pomysłu, ja zaś uważam, że pewność przyjęcia dziecka do przedszkola, możliwość pozostawania dziecka w świetlicy do powrotu rodziców z pracy, zajęcia dodatkowe organizowane w szkole bardziej motywują do posiadania dziecka niż te 500 zł.
 • @Zawisza Niebieski 14:28:42
  Będą musieli spłacać ten kredyt ci, którzy się w porę nie zorientują i nie zabezpieczą przed tą spłatą. Przecież jeżeli tylko uchwalą, że NBP może skupować obligacje to nie będzie żadnego długu do spłaty. Jedyną groźbą jest osłabienie złotówki wobec innych walut - ale znane zagrożenie nie jest groźne.
  Ucierpią jedynie ci, którzy uznają za wygodne utrzymywanie się z liczby posiadanych dzieci - ci ludzie na pewno będą mieć więcej dzieci - zobaczymy ilu ich będzie.
 • FILM NA PLAŻY BYŁ ZROBIONY BEZ ŻADNEGO PRZYGOTOWANIA
  Panią jedynie poinformowałem , że chcę z nią porozmawiać i podałem temat rozmowy....
  Pozdrawiam z Łeby

  red.Sławomir Ziembiński
  www.fundacja-slawpol.eu
 • moim zdaniem
  Kiedyś już na ten temat się wypowiadałem więc tylko dla przypomnienia.
  500+ jest wybiegiem tylko propagandowym nie powodującym wzrostu populacji. Jest to manewr partii politycznej w celu zdobycia większego poparcia. To jest nic innego jak obłuda polityków. Nie tędy droga. Jednych krzywdzić, drugich nagradzać. Poza tym dzieciaki wychowane na 500+ gdy dorosną i tak spierdzielą do przysłowiowej już Anglii. Ten program to pomyłka. Powtarzam, nie tędy droga.
 • @Zawisza Niebieski 12:05:10
  Tak wychowanie przedszkolne mamusia trójki dzieci do pracy do biedronkowni , albo lidla . Dzieci pod blokiem z kluczykiem tak to było marzenie żydokomuny. Pana również, po prostu żenada.

  Dzięki jakiemuś dobremu wiatrowi dziś mama dziecku opowie bajkę , przeczyta książkę nie o gejach , weźmie na wakacje . Nie pośle do przedszkola gdzie ludziki bogatych chodzą tylko w markowych szmatkach , a te biedniejsze czuja się gorzej.
  Teraz mamusia ich ochroni przed takimi dyskryminacjami , co pewnie dobrze pozwoli im zafunkcjonować w szkole. Otoczy opieka i ugotuje wiele smacznych obiadków.
  Poczeka na powrót taty .
  Mama będzie pod ręką nie w biedronkowni!! Za taki widok warto oddać nie tylko 500zł.
 • @interesariusz z PL 10:45:53
  //jak widać, komusze poglądy zadomowiły się na trwale w twoim umyśle,//

  innych nigdy nie miał
  ot taka rodzinna pokoleniowa tradycja

  i tylko koryta żal....
 • @klementyna 18:46:02
  "Hołota" nachapała się 500 plus i jeszcze plaże pozajmowała ,
  co za dziki kraj 8-))

  ps.
  Jestem dumny z Polski,jestem dumny z PIS, jestem dumny z Kaczynskiego Sorry za ten patos, ale wlasnie dzieje się historia.
  Pozdrawiam
 • @Zawisza Niebieski 10:03:45
  jaki kredyt na 500+....
  Przecież każdej takiej rodzinie zabierają z samych składek ponad 600 miesięcznie, do tego podatki ukryte w pensji.... no to jaki kredyt.... po prostu oddają tylko część tego, co tej rodzinie z dzieckiem zabrali.

  NO nie wiem może pan/i poważnie tak myśli, a może jest na usługach .... tylu tu klakierów rosyjskich i tych platformianych od tuska było widać, że tylko agentura się nasuwa... jak można nie widzieć plusów programu 500+ :
  Osobom bogatym państwo zabierze znacznie więcej kasy w podatkach, jak 500+... oczywiście nie tym najbogatszym, sobie, kaście bogatych powyżej 8ooo zrobili serię przywilei i zwolnili z szeregu podatków, w taki sposób, aby się jak najwięcej nahapać najmniejszym kosztem - taką mamy g. wartą konstytucję, czyli martwy papier, bo praktyka pokazuje co innego. Milionerzy oczywiście nie muszą już płacić w pl żadnych podatków.... Supcio programik, nie wiem czemu nie sadzicie Korsarzowi Czerwonemu po 5 gwiazdek non stop, co nie pasuje, gość pracuje stara się maniery ma odpowiednie do nicku ;-) no i dobra prawdziwa obserwacja.... o jedzeniu pan zapomniał dla maluchów, może jedzenie ważniejsze, jak te zajęcia pozaszkolne... wpierw się najeść a potem biegać na WF.... Ten program należałoby chwalić, gdyby nie klapki na oczach które widzą w PiSie samo zło... to program samofinansujący się... naprawdę wierzycie że składki emerytalne nie będą rozkradzione? Będą, co pokazuje sam PiS, 7 procent składek i to im też trzeba ukraść.... no i kłamie PiS mówiąc że daje 500 zł na dzieci... nie daje, ale mniej zabiera tym rodzinom... mniej ich obrabuje, ale gębę mają pełną frazesów, że dają... jakie 500? Przecież po odjęciu podatku vat będzie to 380 zł... to jednemu z małżonków jedna składka na którą nie bójmy się tego słowa ich rąbią pokrywa to w całości... naprawdę trzeba szukać kasy? Oni już tę kasę znaleźli w kieszeniach... rodziców.... Udają że szukają kasy..... po prostu mają tak rozbuchane swoje wydatki, milion urzędników, nowe furki dla posłów, dla urzędników, nowe samoloty dla władzy..... wymiana dywanów w urzędach marmury w urzędach przebudowa i nowe pałace dla urzędników.... no i przekręty przy budowie nowych dróg.... mają rozbuchane wydatki i ciężko im oddawać to co ukradną małżeństwu.... o to to chodzi... to nie jest tanie państwo, oni kosztują nas śmierć polaków, emigrację, no to jest nadal bardzo podły kraj.... bonusowanie par które mają dzieci spowoduje tylko, że te dzieci będą lepiej odżywione, lepiej doposażone do nauki, no i to już samo to jest bardzo wielkim plusem. Nie będą może głodne (milion blisko dzieci głoduje w pl katolickiej)... może chociaż to nic pewnego.
  Nadal to cholerne państwo będzie udawać że płaci za pracę.... nowoprzyjęty dostanie w poborach tylko 1000 złotych na start, na praktykach wykonując praktycznie pracę dostanie 50 zł/mc albo .... sam za nie zapłaci... potem będzie niewiele lepiej. Tych oszustów od "średniej płacy 4ooo/mc" należałoby chyba zamknąć do więzienia na długie lata za właśnie oszustwo.... sprzeniewierzyli się prawdzie i oszukują cały kraj, dając politykom prawo do dalszego okradania narodu. Jeśli chcą więcej dzieci w pl, muszą naprawić ten kraj, muszą pogonić niemieckiego okupanta, odbudować stocznie, postawić wielkie zakłady z zaawansowaną technologią.... studenci muszą mieć gdzie pracować dalej. I nie mogą ludzi okradać na pensjach, tak jak do tej pory. Muszą naprawić kraj od sądownictwa przez policję nie mówiąc o mieszkaniach.... na mieszkaniach rąbią polaków chyba najbardziej.... na co ta kasa idzie państwu? To duży kraj oni posiadają pełno kasy do defraudacji. Tu nie ma czego szukać, wystarczy "uszczelnić system" i kasy jest jak lodu... To państwo nie wypełnia swoich funkcji, przez system pracy i poszukiwania pracy, przez medycynę sądownictwo (wręcz sprzyjają złodziejom) przez edukację.... to państwo jest wymierzone w obywatela...
  Ludzie chorzy nie będą pracować (kiepska polska medycyna)
  Ludzie biedni nie będą poszukiwać pracy (kiepska opieka społeczna i medycyna)
  Naród nie będzie zakładać własnych firm, jak będzie rąbany na kasie na starcie (mimo zmian nadal nie jest różowo). To państwo jest zasrane urzędnikami którzy robią sztuczne problemy... są złośliwi a czasem wręcz zbrodniczy. Zasrany system prawny.. tu nie ma pewności biznesu, bo procesy sądowe są za drogie - promuje się tu dużych złodziei ponad narodem. To państwo jest tak zasrane, jak tylko może być. Program 500+ jest światełkiem w tunelu, a pan tu bredzi, że to jest minus....
  Poza pazernością bogaci biorą pieniądze wiesz pan dlaczego... aby temu państwu zostawić jak najmniej podatków. Bo urzędnicy nie potrafią tej kasy wydać należycie. To dlatego firmy i ludzie bogaci przenoszą swoje podatki, nie tylko aby się nahapać więcej - oni też czują, że ten kraj ich zdradza, a zdrajcy się nie opłaca raczej ze swoich. Dlatego będą brać te pieniądze, aby nie pozostawić w rękach ludzi nieodpowiedzialnych swojej kasy. Mało jest patriotów, którzy płacą podatki jak należy. W takie szambo nie pakuje się swoich pieniędzy.... To państwo czycha na każdego bogatego, aby tylko mu dokręcić śrubę..... co tu mówić byliśmy i chyba nadal będziemy terenem okupowanym przez niemcy.... jakoś nie widzę szansy, aby PiS przekopał mierzeję do Bałtyku xD... ani nie widzę szansy, aby odkorkował port na Odrze.... mają dobry pomysł z tym Gdańskiem pewnie, no zobaczymy..
  Tacy ludzie jak pan zioną ostatnio nienawiścią do PiSu, bo się obawiają ich niekompetencji i głupoty, firmowanej przez Jarosława Kaczyńskiego. No to można zrozumieć, no ale jak nie PiS, to kto? Przecież do diabła nie złodzieje z platformy i psl, to już jest przetestowane. Ten gość Jarosław jest odpowiedzialny za niskie notowania PiSu, on go nie wzmacnia, ale osłabia.... a zdaje się mu co innego. Dobór ministrów był niespodziewany i ostro "satyryczny"... pojechali na całego... jestem zaskoczony że Maciarewicz ma dobrą opinię xD... SZambo, czyli polska, jest wielkie, jest mała szansa że coś naprawią, no ale trzeba spróbować, no bo nie było innej opcji - złodzieje z platformy i psl no to już to było przetestowane, do czego są zdolni.
  Dlaczego mała jest szansa, że coś naprawią. Po prostu ostatnie 25 lat w tym kraju rządzą i rządzili katolicy, to "krzyżacy" stoją za 25 latami kryzysu w tym kraju... trudno po katolikach "pełną mordą" z PiS spodziewać się, że stanie się coś innego. Najprawdopodobniej spartolą wszystko, prawa nie wyprostują, będą dbać o dużych złodziei i przymykać oczy na ich bandyckie zagrywki.. Dopóki nie będzie rewolucji, nic się tu nie zmieni. Kukiz był szansą na rewolucję, ale spolegliwe reżimowe media niszczą raczej takie ruchy jak je promują...
  Katolicyzm wogóle jest frakcją "kapitalistyczną", zdemoralizowaną przez biskupów swoim przykładem, i system gospodarczy "prawicowców" nadaje się tylko do jednego - do wywalenia do śmieci. Tylko system lewicowy "jezusowy" może popchnąć świat naprzód hehe.... System złodziei, system diabelski pruje się w szwach obecnie..... to system biskupów, jaśniepanów, którzy nic nie robią a wszystko mają.... za nic nie płacą, a oszukując naród, zarabiają kokosy.... "Komunizm" był zły - to też był system "kapitalistyczny" gdzie wierchuszka sobie zarabiała robiła co chciała, nie było żadnej demokracji tylko odgórnie narzucone idee i poglądy. Nowy papież daje jakiś tam "lewicowy" system narodom, coś próbuje zmienić, no ale który bogaty odda wszystko co ma xDD... biskupi nie oddadzą swoich pałaców, wszystko będzie jak dawniej.... a może to jest tylko szopka papieska, opracowana w watykanie, a robią co innego?
  Nikt tej kasy nie daje, oni - państwo katolickie polskie - po prostu mniej okradają te małżeństwa.... i dzieci. Mniej te rodziny będą okradać, jak do tej pory... okradać, bo państwo już przestaje pełnić swoje funkcje: medycyna do d.py szkoły do d.py praca do d.py... to nie państwo, to popłuczyny po państwie.... po co tu płacić podatki. To jest wielkie g.no... za to krzyży ci u nas dostatek... Dobra robota, Korsarz ... na twoim przykładzie widać, jaki jest rozziew między twoją reporterką a pracą polskich dziennikarzy tv - tam nie ma polskiej biedy, wszyscy są zdrowi i bogaci w polsce, przynajmniej do godziny 23... jak ludzie przestają ich oglądać, to trochę biedy pokażą... hehe... te reżimowe media tvn polsat i tvp należałoby wyburzyć zaorać i zacząć od nowa - a tamtym dziennikarzom dać wilczy bilet, aby w tym kraju żadnej pracy już nie popełnili....
 • @klementyna 18:46:02
  Właśnie pokazała pani żenujący świat dobrobytu na kredyt PiS. Dziecko z kluczykiem na szyi pod drzwiami, tatuś naprawia 20 letni samochód, zakupiony za 500+. Świat, który ja prezentuję jest inny. Tata, mama wracają z pracy a dziecko spędza czas pod opieką przedszkolanki, bierze udział w zajęciach dodatkowych, plastycznych, językowych gimnastycznych. Tata lub mama nie musi zrywać się z pracy, by dowieźć dziecko na zajęcia rehalibitacyjne, gimnastyczne, bo to ma w szkole. Ale czy sprzedających Polskę za 500 zł miesięcznie można o tym przekonać?
  Tanie je Judaszowe srebrniki, oj tanie.
 • @Husky 22:19:06
  Masz rację Huski, kwiczący dorwali się do koryta. Ludzie bez wykształcenia, koleś Szydło, historyk zarządza lotniskiem, inny koleś zniszczył stadninę w Janowie, nauczyciel wf zarządza Agencją Rozwoju Rolnictwa. Kwik trwa. Tadeusz R będzie miał nową drogę, którą mu ze swych podatków mieszkańcy Torunia zbudują, ministerstwo spraw zagranicznych wrzuca tysiące złotych na lasowanie mózgów emigrantów co od lat Polski na własne oczy nie widzieli. Patriota jest tym gorszym sortem, złodziej największym patriotą, a ułaskawiony przestępca prawa pilnuje. Realizujmy myśl prezesa, prawo niech nam będzie przestępstwem a przestępstwo prawem. Nepotyzm prawem łupu dla kolesiów PiS jest łaską. Kwik, kwik, kwik byle z koryta łyk.
 • @Zawisza Niebieski 23:03:02
  Zawiszy dialektyka leninowska w praktyce !!!

  A dzis po każdym przelewie 500+ gdzieś w Polsce płacze kierowniczka Providenta, Wonga i wielu innych chetnych do dawania chwilowek
 • Uprzejmie donoszę, że program 500+ finansuje sobie większość rodzin sama
  Pan premier Morawiecki nagadał, że się rząd zadłużył na program 500+ czym wzbudził atak opozycji. Więc uprzejmie informuję pana premiera i opozycję, że rodzina z dwójką dzieci, w której pracuje choćby jedno z rodziców za 2.000 zł brutto, program 500+ finansuje sobie sama! Z nawiązką!
  Jeśli wynagrodzenie wynosi brutto 2.000 zł, to pracodawca musi wydać 2.412 – 412 zł to kwota składek, jakie musi zapłacić państwu za fakt zatrudnienia pracownika za 2.000 zł brutto. Ale pracownik nie dostanie tych 2.000 zł. Dostanie netto jedynie 1.459 zł. 953 zł pracodawca potrąci mu z wynagrodzenia brutto na jego składki ubezpieczeniowe i zaliczkę na podatek dochodowy i odda państwu.
  Jak pracownik wyda te 1.459 zł które otrzymał netto na zakupy, to zapłaci VAT – średnio 16%. Więc jego zdolność nabywcza netto wynosi w efekcie jedynie 1.257 zł. Ale przecież w cenie towarów i usług wartych netto 1.257 zł, zawarte są jeszcze podatki, które państwu wcześniej musieli zapłacić ich sprzedawcy. Tej kwoty łatwo i dokładnie obliczyć się nie da, ale można szacować, że jest to procent porównywalny z VAT – czyli w złotówkach będzie to kolejne 200 zł.
  Rynkowa siła nabywcza podatnika, wartość pracy którego pracodawca wycenił na 2.412 zł, wynosi jakieś 1.055 zł! Nieco ponad 1.355 zł – bezpośrednio lub pośrednio – odbiera mu państwo. Jak mu 500 zł zwróci – w nagrodę za to, że ma dwoje dzieci, które w przyszłości będzie można opodatkować – to i tak państwu zostanie jeszcze z jego składek i podatków ponad 855 zł!!! Dwojgu rodziców państwo zabiera 2.710 zł. Jeśli odda im 500 zł, zostanie mu jeszcze 2.210 zł!
  Jak to 500 zł rodzina wyda, to zapłaci 16% VAT – czyli 80 zł. W 420 zł które netto będą kosztowały zakupy będzie jeszcze ponad 65 zł podatków zapłaconych wcześniej przez sprzedawców – to razem 145 zł. Czyli netto podatnik otrzyma 355 zł z 1.355 zł, które mu wcześniej zabrano!!! A państwo otrzyma jeszcze 19% podatku dochodowego od zysku jaki będą mieć sprzedawcy kupionych towarów i usług!
  Ale przecież niektórzy to za te 500 kupują sobie wódkę! Niektórzy tak mają – wolą wódkę od chleba. Ale wówczas do kasy państwa wraca nie 145 zł tylko prawie 350 (bo akcyza).

  http://wei.org.pl/blogi-wpis/run,500,page,1,article,2182.html
 • @Zawisza Niebieski 23:10:56
  Ja leming - czyli arogancja doprowadza do zguby
  "Zdolny jestem niesłychanie,
  Najpiękniejsze mam ubranie,
  Jestem mądry, jestem zgrabny,
  Wiotki, słodki i powabny"
  trzym sie 8-))
 • @Zawisza Niebieski 23:10:56
  Jestem przekonany że Ty i Tobie tu podobni, gdyby była taka możliwość to byście te 500 złotych dzieciom z gardła żywcem wydarli.
  Tym miłym akcentem życzę ci by te dzieci śniły ci się po nocach.
  Mało wam, mało
 • @Zawisza Niebieski 10:03:45
  Bzdury i zawiść.
  W skali ogólnej gospodarki finansowej bilans przychodów i rozchodów państwa w skali roku wykazuje niedobór szacowany na około 25-30% pieniędzy, aby zrównoważyły się podaż i popyt. Brakujące pieniądze na rynku do tej pory pojawiały się i pojawiają z kredytu zaciąganego u banksterów.
  To właśnie ten bilans powoduje coroczny wzrost zadłużenia.
  Państwo powinno zasilić rynek pieniędzmi aby ten bilans zrównoważyć, ale nie przez kredytowanie. Każdy pieniądz wrzucony na rynek powoduje że gospodarka zaczyna się rozwijać, a zadłużenie zewnętrzne powinno maleć. Więc każde zasilenie rynku (obywateli) to pozytywny krok. I nie ważne czy to darowizna, czy narodowa dywidenda czy Bezwarunkowy Dochód Podstawowy.
  Tak by było jeśli przywrócono by zapis paragrafu 220 konstytucji i umożliwiono zaciąganie kredytów w NBP.
  Było by też tak, jeśli powstała by waluta lokalna, za którą można by kupować dobra wytworzone w Polsce i którą przedsiębiorcy mogli by regulować podatki. Spowodowało by to potężny zastrzyk rozwoju gospodarczego. Ja nie widzę w tym "rozdawnictwie" nic złego, wręcz przeciwnie. Ale efekt tego oceniam bardzo nisko, ponieważ te pieniądze nie zapracują na Polską gospodarkę, a w większości wydane będą na produkty zagraniczne, i to gospodarki innych krajów zyskają. Brak tych dodatkowych uregulowań jest bardzo szkodliwy.
 • @Husky 23:47:14
  Piękny wierszyk o sobie napisałeś, myślę że dość prawdziwy nazwać się lemingiem, to naprawdę duża doza samokrytyki, ale jeśli tylko takie argumenty ci zostały to gratuluję.

  Popatrz jak piękną propagandę rodem z PRL stosujesz, albo równoważnej Kurski TV. Dzieciom te pieniądze dadzą, straci Provident. Te pieniądze nie dano dzieciom a dorosłym a jeśli provident, bocian czy cokolwiek innego straci to mnie to bardzo cieszy. Nie ma żadnej gwarancji, że na dzieci zostaną wydane, świadczy o tym choćby wzrost rynku samochodów starych i o to mi chodzi.
 • @Roman Klimczyk 01:10:55
  Jest rzeczywiście w ekonomii teoria rozwoju kraju poprzez zasilenie rynku pieniądzem, przy czym jest to metoda dania ryby, nie wędki. Ciekawy jestem ile z tych pieniędzy zasili rzeczywiście nasz przemysł, a ile poprzez hipermarkety zasili korporacje zachodnie? Nie ma prostego przełożenia 1 zł w kieszeni klienta to 1 zł na u polskich producentów. Dlatego właśnie jak w dalszej części Pan mówi, te pieniądze wzięte przez państwo (czyli polskiego podatnika) na kredyt zasilą w znacznym stopniu producentów zachodnich. Czytałem że wraz z 500+ wzrosły obroty w handlu sprzętem AGD. Tu mamy produkcje całkowicie importowaną.
  Zawsze lepiej jest dać wędkę niż rybę czyli pracę, nie gotowe pieniądze. Tu zastosowano metodę dania ryby. Ale oczywiście każdy woli dostać niż zarobić. Trzeba pamiętać jeszcze o tym, że przywileje łatwo się daje, trudniej je odebrać. Co widzimy po górnikach, czy też po ostatnich zamieszkach we Francji.
 • @Zawisza Niebieski 09:49:58
  Przekazałem chyba wyraźnie, że ten program jest pozytywny, ale aby spełnił swoją rolę, trzeba uruchomić walutę lokalną. Takie inicjatywy już w kraju działają, m.in. bodajże w Stalowej Woli. Uczestnicy (firmy lokalne) znacząco zwiększyli obroty. Jest to pewna forma wymiany barterowej.
 • @Zawisza Niebieski 09:38:16
  to nie argument , to fakt.
  Przykro mi ale ten kto żywcem wydziera tym biednym rodzinom, tym biednym dzieciakom ,z ust pieniądze to HIENA

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

ULUBIENI AUTORZY

więcej