Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1929 postów 335 komentarzy

PREZYDENT

Czerwony Korsarz z Gdańska - RADNY DZIELNICY GDAŃSK-STOGI. Od 2014 r. prowadzę redakcję POMORSKIEJ TELEWIZJI NARODOWEJ, którą to z mojego pomysłu pomógł mi założyć EUGENIUSZ SENDECKI. Od 2006 roku jestem Prezydentem założonej przeze mnie www.fundacja - slawpol.eu

PUTIN UNIEWAŻNI AMERYKAŃSKIE PLANY ODNOŚNIE SYRII

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

PO ATAKU RAKIETOWYM USA , ANGLI I FRANCJI!?Oskarżenia Władimira Putina przeciwko Stanom Zjednoczonym po ataku na Syrię z naruszeniem prawa międzynarodowego są uzasadnione!

 

 

 Oskarżenia Władimira Putina przeciwko Stanom Zjednoczonym po ataku na Syrię z naruszeniem prawa międzynarodowego są uzasadnione - USA naruszają Kartę Rady Bezpieczeństwa ONZ. Profesor PFUR, politolog Yuri Mail
Rocket precedens: Putin unieważni amerykańskie plany dotyczące Bliskiego Wschodu po uderzeniu w Syrii

"W ciągu ostatnich dwudziestu lat Zachód rozdrabnia obecny system na Bliskim Wschodzie - to mu nie odpowiada. Pod każdym pozorem republikańskie reżimy świeckie są niszczone, w ich miejsce znajdują się systemy islamistyczne, monarchiczne i autorytarne. Trochę nonsensownych powodów ataku wymyślono. Eksperci nie zwracali uwagi na rosyjską próbę wysłania ekspertów do Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej do Syrii - specjaliści nie mieli nawet czasu, by dotrzeć do Damaszku, a państwa i ich sojusznicy zaczęli bombardować. Stany Zjednoczone indywidualnie identyfikują winnych czegokolwiek i karzą je.

To, co wydarzyło się w Syrii, stanowi rażące naruszenie wszystkich norm prawa międzynarodowego, które stały się normą dla Amerykanów w ostatnich dziesięcioleciach. Wielu rozumie, ale nie można o tym mówić: gdyby Rosja nie posiadała broni nuklearnej, byłaby atakowana przez długi czas i za pomocą bomb atomowych. Jesteśmy dla Stanów, wróg nr 1 i jest o wiele bardziej niebezpieczny a poradzi sobie z nami drastycznie. Atak Syrii pokazał całą obłudę Zachodu w dążeniu do dominacji nad światem. Ale Rosja nie opuści Syrii - nadal będzie  wiele bitew o nią "- powiedział analityk.

Prezydent Rosji Władimir Putin złożył oświadczenie po ataku USA na Syrię, oskarżając Waszyngton o naruszenie prawa międzynarodowego i Karty Narodów Zjednoczonych. Głowa państwa określiła działania USA jako akt "agresji przeciwko suwerennemu państwu, która znajduje się na czele walki z terroryzmem". "Rosja bardzo poważnie potępia atak na Syrię, gdzie rosyjscy żołnierze pomagają legalnym rządom" - głosi oświadczenie. Przewodniczący przypomniał, że pretekst został wykorzystany do wprowadzenia zatrucia  środkami chemicznymi przeciwko ludności cywilnej - tym razem w Dumie, na przedmieściach Damaszku. I dodał: "Eksperci wojskowi z Federacji Rosyjskiej, którzy odwiedzili miejsce zarzucanego incydentu, nie znaleźli żadnych śladów użycia chloru lub innych trujących substancji!", "żaden lokalny mieszkaniec nie potwierdził faktu chemicznego ataku".

"Rosja, biorąc udział w losach Syrii w walce o swoją suwerenność w 2015 roku, zaczęła przeszkadzać Amerykanom. Zachód robi, co w jego mocy, aby pokazać, że to, czego chce, jest tym, co zrobimy, a Moskwa nie chce  przeszkadzać. USA nie lubią reżimu Baszara Assada i zrobią wszystko, by go obalić - przynajmniej w tym celu konieczne było zniszczenie całej infrastruktury Syrii.

Nadzwyczajne zwołanie przez Rosję spotkania Rady Bezpieczeństwa ONZ jest próbą zwrócenia uwagi opinii publicznej na świecie na naruszenie przez Zachód całości podstaw prawa międzynarodowego. I niech Stany Zjednoczone mają prawo weta, to znaczy, że mogą blokować wszelkie rozwiązania, które im nie odpowiadają - nie oznacza to, że pozycja Moskwy i Damaszku nie musi być przekazywana społeczności międzynarodowej. Wiodące zachodnie środki masowego przekazu próbują odizolować Rosję i jej punkt widzenia, platforma ONZ jest ważną platformą negocjacyjną, aby bronić naszych pozycji "- podkreśla ekspert.

Władimir Putin podkreślił, że Stany Zjednoczone przez swoje  działania „pogłębiają katastrofę humanitarna w Syrii cierpienia ludności cywilnej, w rzeczywistości pomagają  terrorystom i, którzy j siedem lat nękają Syryjczyków, chcą też sprowokować nową falę uchodźców z tego kraju i regionu jako całości.” „Obecna eskalacja sytuacji wokół Syrii wywiera niszczący wpływ na cały system stosunków międzynarodowych. Historia będzie można umieścić wszystko na swoim miejscu, a to jest już zawarte w Washington ciężkiej odpowiedzialności za masakry Jugosławii, Iraku i Libii. Rosyja chce zwołać nadzwyczajne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ w celu omówienia agresywnych działań USA i ich sojuszników”- stwierdził prezydent Federacji Rosyjskiej.

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Syrii przedstawił analizę sytuacji: Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Francja wystrzeliły około 110 pocisków w obiekty w Syrii. Według ministerstwa większość pocisków została zniszczona! W wyniku ataku lotniczego trzy osoby zostały ranne, nie ma informacji o zmarłych. Kilka pocisków trafiło w budynek centrum badawczego, w którym znajdowały się laboratoria naukowe. Ponadto pociski wystrzelono na posterunek wojskowy w pobliżu Homs.

"Uznanie, że Zachód absolutnie dominuje nad światem, jest zasadniczo błędne - w kryzysie między jego członkami pogłębiają się sprzeczności. Charakterystyczne jest, że Stany Zjednoczone były wspierane tylko przez Wielką Brytanię i Francję w ataku na Syrię - ogromny wojskowy mechanizm NATO po prostu nie zadziałał! W pewnym stopniu pokazuje to stopień podziału nastrojów w USA i Europie - kraje widzą awanturnictwo amerykańskiej polityki zagranicznej i nie popierają jej.

Jednocześnie trwa proces zjednoczenia państw, które państwa zadeklarowały jako swoich przeciwników. Gdzie indziej dzieje się to naturalnie, inni światowi gracze robią to świadomie. Istnieją BRICS, Eurazjatycka Wspólnota Gospodarcza, Szanghajska Organizacja Współpracy. Centrum światowej gospodarki i polityki stopniowo przenosi się do Azji Południowo-Wschodniej, gdzie Waszyngton nie jest bynajmniej niepodzielnym panem. Chęć wyjścia z opieki nad USA na świecie można dokładnie prześledzić.

W tym przypadku Zachód przechodzi bardzo trudny okres. To jest kryzys migracyjny i wzrost zagrożenia terrorystycznego, trudności finansowe. Unia Europejska dzieli się na kraje "poruszające się w różnym tempie". W NATO istnieją nieprzezwyciężone sprzeczności -  sama Turcja, która zajmuje specjalne miejsce w sojuszu, nie chce słuchać Amerykanów i Europejczyków. Złożone procesy polityczne trwają nadal na świecie, a Rosja reprezentuje stronę, która oznacza niepodległość państw, wyższość prawa międzynarodowego i konsekwentne pokojowe rozwiązywanie wszystkich światowych problemów "- podsumowuje Yurii Popeja.

Maxim But, FBA "Economy Today"

Pobrano i przetłumaczono z rosyjskiego portalu tym razem bez mojego komentarza

MORSKIE DRUŻYNY STRZELECKIE

Kontradmirał 

Sławomir Ziembiński


 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • USA gdy zaczely wysylac swoj przemysl do Chin w latach 1980
  stracily sens istnienia.
 • Naruszenie prawa międzynarodowego
  ...jako pierwszy dokonał Putin anektując Krym.
 • @Talbot 08:39:59
  "Naruszenie prawa międzynarodowego
  ...jako pierwszy dokonał Putin anektując Krym."

  Ty tak na poważnie ?????

  Walnąłeś jak dzik w sosnę.
 • @xyz01 08:51:42
  "Ty tak na poważnie ?????"

  Jak najbardziej poważnie

  Rosja naruszyła prawo międzynarodowe, poprzez aneksję Krymu
  http://www.lex.pl/czytaj/-/artykul/rosja-naruszyla-prawo-miedzynarodowe-poprzez-aneksje-krymu
 • DO żyda @Talbot 09:16:24
  żydzie Talbot ! to nie prezydent Putin naruszył prawo ale żydowska globalna mafia z USA i UE naruszyła prawo finansując i zamach stanu na Ukrainie !!!!

  Ukraina to nie jest prawowite państwo a jest podbitą kolonią żydów !!!!!

  Krym jest rosyjski ! w 2013 r byłem na wycieczce na Krymie i Krym jest rosyjskojęzyczny czyli ROSYJSKI !!! koniec kropka .

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach. żydzi to wrogowie Polski i Słowian !
 • @Talbot 08:39:59
  Pierwsze pokazało jak to się robi NATO , patrz Kosowo , WB też ma za uszami przy okazji Falklandów , że o oderwaniu Gibraltaru od Hiszpanii nie wspomnę . Pewnie totalitarne reżimy ?.
 • @staszek kieliszek 08:19:06
  Ale motyki jeszcze możecie produkować; wystarczy do zruszenia ziemi, żeby dynie posadzić.
  A więcej wam nie potrzeba.
 • @Talbot 08:39:59
  Jaka aneksja?
  Toż ludzie się w referendum wypowiedzieli.
  Jest opcja, żeby to powtórzyć pod chińsko/brazylijskim nadzorem. USA są niewiarygodne.
 • @xyz01 08:51:42
  On za znanego Chrumka robi.
 • @Talbot 09:16:24
  A kto to prawo uchwalał?
  Jest tam podpis chiński?
 • @Talbot 08:39:59
  A może jednak zachód w Kosowie ?
  Na Krymie było referendum... wyniki były jednoznaczne.
  Krym był Rosyjski i tylko pokojowo za zgodą mieszkańców przywrócił swój status.
  Historycznie Krym nigdy nie był Ukraiński, został "podarowany" Ukrainie w trybie wewnętrznym w czasach ZSRR (to korekty granic między "województwami" w ramach jednego państwa.. w Polsce też tak robiono po 89r).

  Kosowo nigdy nie było Albańskie a historycznie to kolebka Serbii.
  Kosowo zostało oderwane od Serbii przez obce siły NATO i nigdy tam nie było referendum, były natomiast masowe zbrodnie i czystki etniczne na Serbach.

  Widać różnice ?
  Widać jak chce się widzieć.. a jak chce się grać głupa ... to nie widać.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:42:51
  https://img7.dmty.pl//uploads/201502/1424425500_mr3bnb_600.jpg
 • @Talbot 09:16:24
  Ty jednak masz problemy . :))))) https://www.youtube.com/watch?v=PCFYBTEm1go
 • @Repsol 09:38:26
  "Pierwsze pokazało jak to się robi NATO , patrz Kosowo , WB też ma za uszami przy okazji Falklandów , że o oderwaniu Gibraltaru od Hiszpanii nie wspomnę . Pewnie totalitarne reżimy ?."

  Wszyscy łamią prawo międzynarodowe tyle tylko, że Rosja robi to udając gołąbka pokoju.

  https://img4.demotywatoryfb.pl//uploads/201503/1426449788_pq6gjw_600.jpg
 • @Talbot 09:56:53
  Wszyscy łamią prawo , no to dawaj po Polski Lwów . :)))
 • @Talbot 09:56:53
  Wiesz, że prawo międzynarodowe już nic nie znaczy? Kto ma siłę ten ma rację. Jak USA będą chcieli jakieś choróbsko rozpylić w ramach testu jakiegoś, to je rozpylą i nic nie zrobisz. Dzisiaj może to być Syria jutro Europa.Możesz się najwyżej temu przyglądać bezradnie. A to między innymi przez takich jak ty bo nie widzisz różnicy pomiędzy atakowanym i atakującym. Niech ci Bóg wybaczy.
 • @Talbot 09:56:53
  Ale jest o tyle dobrze, że ktoś tam coś jeszcze myśli.
  Polskie MSZ wezwano do powstrzymania się od działań, które mogłyby doprowadzić do eskalacji w Syrii
  https://russian.rt.com/world/news/503597-mid-polshi-siriya
 • @fretka 10:16:22
  "Wiesz, że prawo międzynarodowe już nic nie znaczy? Kto ma siłę ten ma rację."

  100/100
 • @Talbot 09:56:53
  "Dzisiejsze spotkanie potwierdza, że ​​Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Francja są stałymi członkami Rady Bezpieczeństwa - nadal pogrążają światową politykę i dyplomację w atmosferze mitów, mitów wynalezionych w Waszyngtonie, Londynie i Paryżu. To niebezpieczna aberracja "- powiedział Nebenzia.
  https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=ru&u=https://russian.rt.com/world/article/503530-sovbez-oon-rezoluzia-rf-udari-sirya&prev=search
 • @Talbot 10:40:41
  @Talbot

  "Wszyscy łamią prawo międzynarodowe tyle tylko, że Rosja robi to udając gołąbka pokoju."

  no i przyznałeś, że to "Usej" idzie w tym temacie na rympał, a "ruskie" w białych rekawiczkach

  .....
  @fretka 10:16:22 -"Wiesz, że prawo międzynarodowe już nic nie znaczy? Kto ma siłę ten ma rację."

  @Talbot - 100/100
  .....................................................
 • @Talbot 10:40:41
  Dobrze, że się zgadzasz.
  Rozgonić ten cały ONZ w cholerę.!
 • @Talbot 08:39:59
  Biedny człowiek z ciebie.
  Przecież te twoje manipulacje i oszustwa nikogo nie mogą przekonać.
  Do kogo ty piszesz?
  Niby próbujesz krytykować obie strony (Zachód-Rosja) jednak koniec końców tak łatwo demaskujesz się z tą udawaną bezstronnością.
  Przecież każdy średnio rozgarnięty człowiek widzi po jednej stronie morze
  rozlanej krwi, miliony wymordowanych, zniszczenie państw, wspieranie terroryzmu, demoralizację społeczeństw a z drugiej strony "aneksja Krymu".
  Zejdź z tej drogi, wcześniej czy później zostaniesz rozliczony z każdego kłamstwa.
  Pomyśl o swojej duszy człowieku póki nie jest jeszcze za późno.
 • @Robik 12:19:17
  Kazdy portal musi mieć ukropa, u nas jest Talbot.
 • @lorenco 13:53:34
  Zauważyłam, że większość portali tropi jednak ruskich agentów. Przewaga jest zdecydowana.
 • @fretka 14:13:09
  //Zauważyłam, że większość portali tropi jednak ruskich agentów. Przewaga jest zdecydowana.//

  Wczoraj nareszcie w publicznej przestrzeni (bo dotychczas była to domena "spiskowych teorii),padł stwierdzenie że wszystkie zachodnie media są pod kontrolą "międzynarodowej finansjery" .
  (od 1.01.00) https://www.youtube.com/watch?v=snfLyCk7cT4

  dziwisz się zatem że istnieje konieczność aby echa przekazów niosących prawdę gasić pod każdym pozorem.Na przykład "ruskich troli"
 • @lorenco 13:53:34
  Nowaja Gazieta jest prawilna, czy nie jest prawilna?
  Które proputinowskie gazety i portale należy czytać, aby dowiedzieć się prawdy?

  "Nowaja Gazieta": Putin planował inwazję na Ukrainę jeszcze przed obaleniem Janukowycza
  http://bi.gazeta.pl/im/c6/aa/10/z17474758IE,Obchody-Dnia-Obroncy-Ojczyzny-w-poniedzialek-w-Sew.jpg

  http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,17482170,_Nowaja_Gazieta___Putin_planowal_inwazje_na_Ukraine.html


  Dla Nowej Gaziety Putin często udziea wywiadów.
 • @Talbot 14:36:20
  //Nowaja Gazieta jest prawilna, czy nie jest prawilna?//

  Personalia.Chodzi o personalia.Kim są publicyści gazety?
 • @ikulalibal 14:44:24
  Olga Tuchanina: Nie Odpowiedzieliśmy Na Cios Stanów W Syrii. Co Dalej?

  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2018/04/imagmkes.duckduckgo.com_.jpeg

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/olga-tuchanina-nie-odpowiedzielismy-na-cios-stanow-w-syrii-co-dalej-2018-04

  Podobno @bezmetki to też Ukrainiec?
 • @staszek kieliszek 08:19:06
  Sens istnienia to może i nie ale właśnie ten fakt jest podwalina do upadku USA jakie z dawien znamy.
 • @Repsol 09:52:24
  Eee tam. Pan Talbot po prostu widzi swiat do göry nogami.
 • @lorenco 13:53:34
  Poglady p.Talbota nielatwo zakwalifikowac, poniewaz w.w. ma wyrazne problemy z interpretacja faktöw, co swiadczy o mizerii jego mozliwosci w tematach, ktöre porusza. Takie mam wrazenie.
 • @Talbot 08:39:59
  Krwawe obalenie z pomocą zagranicy legalnego rządu, mordowanie opierających się obywateli (w tym masowe palenie ich żywcem) to wg Pana Talbota jest zgodne z prawwem międzynarodowym.

  Zaś odejście AUTONOMICZNEJ republiki Krymu poprzez referendum (gdzie wcześniej prawie wszyscy głosowali na obalony rząd i gdzie mieszkańcy nie chcieli być paleni żywcem czy padać ofiarą skrytobójstw) , jest zgodne z prawem międzynarodowym wg Talbota.

  Ciekawe.
 • @Talbot 14:36:20
  "Putin planował inwazję na Ukrainę jeszcze przed obaleniem Janukowycza "

  Napewno, a Pan planował palenie żywcem tych co nie poparli przewrotu.
 • @Pedant 17:54:29
  Mało być "niezgodne" w drugim zdaniu. Zrobiłem pomyłkę ze zdenerwowania.
 • @
  Dlaczego najbliższy sojusznik Kazachstan nie poparł Rosji w Radzie Bezpieczeństwa ONZ?
  Stany Zjednoczone odpowiedziały na ataki na Syrię poprzez pilne zwołanie Rady Bezpieczeństwa ONZ wraz z wprowadzeniem rezolucji potępiającej uderzenie rakietowe przeciwko suwerennemu państwu. Szczerze mówiąc, była niewielka szansa, że ​​ta decyzja zostanie podjęta od samego początku: trudno jest liczyć na potępienie, jeśli wszyscy ci sami ludzie, którzy właśnie zbombardowali Damaszek głosują.
  Ale największą niespodzianką wśród publiczności było to, że nawet Kazachstan , najbliższy sojusznik Rosji w przestrzeni postsowieckiej, a być może i świata, nie głosował za rezolucją rosyjską . I to pomimo faktu, że dzięki rosyjskiemu wsparciu, omawianemu osobiście przez Putina i Nazarbajewa, że ​​Kazachstan uzyskał status niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ, ma prawo zasiąść przy tym stole.
  Rezolucja została przegłosowana przez Rosję, Chiny i Boliwię, osiem krajów przeciw, i Kazachstan wstrzymał się od głosu, odmawiając wzięcia udziału w towarzystwie Peru, Gwinei Równikowej i Etiopii.
  Jednak w rzeczywistości nie ma w tym nic zaskakującego. Kazachstan i dwa dni wcześniej nie głosowali za rezolucją rosyjską popierającą Syrię, jak również zajęcie neutralnego stanowiska.
  Wyjaśnia to fakt, że Kazachstan jest bezpośrednim uczestnikiem procesu negocjacyjnego w Syrii , już drugi rok w Astanie odbywają się regularne rozmowy z syryjską opozycją - stworzeniem o nieporozumieniu, kapryśnym, a nawet absurdalnym. I nawet ci, którzy nie idą na takie rozmowy w Soczi, a zwłaszcza do Genewy, idą tam, aby porozmawiać.
  Zadaniem Kazachstanu jest utrzymanie tego neutralnego statusu , dla którego konieczne jest dalsze usuwanie drażliwych kwestii w kwestii syryjskiej.
  Być może, gdyby przyjęcie rezolucji podlegało wahaniom i każdy głos był ważny, w krytycznej sytuacji Kazachstan głosowałby inaczej. Ale sobotnia noc była czysto polityczną grą.
  https://zen.yandex.ru/media/id/5acf387d0422b42f3bf55a63/pochemu-blijaishii-soiuznik-kazahstan-ne-podderjal-rossiiu-v-sovbeze-oon--5ad2d982db0cd9717cd0020b
 • @fretka 19:15:21
  Dwie najdroższe stodoły w Syrii
  https://pbs.twimg.com/media/Da1bylJXUAI5rOQ.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/Da1bylJW0AExpP8.jpg
 • @fretka 19:15:21
  jestem za a nawet przeciw
 • @fretka 19:24:20
  żadna rakieta tam nie doleciała
  czy to jasne
  8-)))
 • @Husky 19:30:02
  To ONA!
  Strach się bać jaka inteligentna.
  https://pbs.twimg.com/media/Da1W_4YWkAE7_Xt.jpg
 • @fretka 19:41:30
  czy to jest R-40?

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/15/R-23T_missile_on_MiG-23_underwing_pylon.jpg
 • @fretka 19:41:30
  //Strach się bać jaka inteligentna.//

  No dobrze ! może nie jest inteligentna ale za to jest ładna :)
 • @Talbot 14:36:20
  Tak, jesteś ukropem. Jakiż to Polak czyta ukropskie gazety? Myślę, że żaden.
 • @Husky 19:30:02
  Tam doleciały , więcej nam o nich napisz. :))) https://pp.userapi.com/c844618/v844618201/28a8f/gl4CVBHYG48.jpg ,
 • @ikulalibal 20:16:37
  Te rakiety tak inteligentne jak Rabinovicz, póki leciała to się sprzedała a potem się kupiła a potem znowu się sprzedała ale jeszcze drożej.
 • @Repsol 21:23:29
  Tak to jest jakiś element czegoś bliżej nieokreślonego z angielskimi napisami
  Tyle ze tam pisze France a nie USA.
  Może to być pocisk ale jakiego typu nie wiadomo
  pzdr.
  ps.
  dziwna jest ta Syryjska flaga w tle
 • @Husky 19:30:02
  A to syryjskie lotnisko wojskowe Dumeir, według doniesień Pentagonu, zostało zniszczone w pył przez 12 ''inteligentnych i ładnych''.
  https://pbs.twimg.com/media/Da2B6vIWkAEieam.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/Da2B-H-X4AAPieH.jpg
 • @fretka 21:28:29
  Tak wygląda rakieta Tomahawk

  https://i.pinimg.com/originals/b0/40/3b/b0403b9c89b4dc387ba1c573738a2600.jpg
  https://bloximages.chicago2.vip.townnews.com/tucson.com/content/tncms/assets/v3/editorial/7/1a/71a127bd-d1f3-56f2-adcd-f5cefa3aaf96/5348aacfd719a.image.jpg


  podobna do Twojego wklejonego zdjecia ?
 • @fretka 21:33:34
  a kiedy te zdjęcia były robione ?
  w przybliżeniu do 5 lat
  8-)))))
 • @Husky 21:31:40
  Jak dziwne , w Syrii spadła to pozbierali . :) https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/nagranie-startu-francuskich-mysliwcow-do-ataku-na-syrie,829479.html
 • @Repsol 21:46:39
  Nie zaprzeczam ze tak było
  Trudno o 100% skuteczność jakiejkolwiek broni czy amunicji
 • @Husky 21:41:29
  No i gdzie te zdjęcia rozwalonego lotniska?
 • @fretka 22:06:08
  http://i1.wp.com/inews.gtimg.com/newsapp_match/0/3271168437/0
  http://i1.wp.com/inews.gtimg.com/newsapp_match/0/3271168359/0
  http://i1.wp.com/inews.gtimg.com/newsapp_match/0/3271168405/0
  http://i1.wp.com/inews.gtimg.com/newsapp_match/0/3271168436/0
  http://i1.wp.com/inews.gtimg.com/newsapp_match/0/3271168508/0

  te zdjęcia "funkcjonując" w sieci od lat.
  Dokładnie te same.
  Widać na nich cudo techniki radzieckiej MIG21 i żołnierzy grających w piłkę.
  Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcia zniszczonego lotniska to proponuje wyjazd do Syrii.
  Albo szukajac na innych stronach niż z tych mających dopisek ru.
  Pozdrawiam
  8-)))))))
 • @fretka 22:06:08
  The Barzah Research and Development Centre before the air strike

  https://ichef-1.bbci.co.uk/news/624/cpsprodpb/6840/production/_100888662_922db217-4293-407e-8c3d-d1773fe3df5c.jpg

  The Barzah Research and Development Centre after the air strike

  https://ichef.bbci.co.uk/news/624/cpsprodpb/1122C/production/_100888107_0ab8fd13-e568-4df6-ad31-efd7af399b6a.jpg
 • @fretka 22:06:08
  https://ichef.bbci.co.uk/news/624/cpsprodpb/97C0/production/_100884883_him_shinshar_storage_before_after_640-nc.png

  https://ichef.bbci.co.uk/news/624/cpsprodpb/97C0/production/_100884883_him_shinshar_storage_before_after_640-nc.png
 • @Husky 22:20:51
  No jak na ponad 100 rakiet , czyli 50 ton materiałów wybuchowych to szkody straszne .Niedobry Putin usmażył całą resztę . :))))) Och te ruskie :))))) . Tu masz fotki z satelity . Ave. http://charly015.blogspot.de/2018/04/llego-el-ataque-contra-siria.html
 • @Repsol 22:33:05
  Widać ze dbają o przemysł zbrojeniowy
  Zapasy trzeba będzie uzupełnić
  A koszty
  dziś w dobie drukarek ....
  8-))))
  pozdrawiam
 • @Husky 22:18:08
  No to jak, rozwalonym lotniskiem, a było ich nawet kilka nie pochwalisz się?
 • @fretka 22:48:26
  Do końca czekałem na to kolejne pytanie o lotnisko wojskowe Dumeir,
  kto i kiedy powiedział ze w ostatnim nalocie był taki cel i ze zostało zniszczone
  Kto ?
 • @Husky 22:54:10
  100 tomahawków wystrzelili na te dwie stodoły i centrum? A co oni nie byli uzbrojone?
 • @Husky 22:54:10
  U Rosjan jest takie powiedzenie ''шапками забросать''
  Tomahawków u nas mnogo.
 • @fretka 23:25:02
  Работа систем ПВО над Дамаском после ударов США по Сирии
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=14&v=2LvWNnILx0Y
 • @fretka 23:52:04
  kto i kiedy powiedział ze w ostatnim nalocie był taki cel i ze zostało zniszczone
  Kto ?


  odpowiesz czy dalej spamujesz sowiecką propagandą
  żałosne
  dobranoc
 • @fretka 23:20:28
  Użyto 105 pocisków, z czego 85 odpaliły amerykańskie siły zbrojne.
  Pierwszy z celów ataku, centrum badawcze, było celem 76 pocisków (57 Tomahawk, 19 JASSM-ER).
  Drugi z celów, magazyn zlokalizowany w okolicach Him Shinshar, był celem uderzenia sił wszystkich państw biorących udział w ataku. Ogólem zaatakowano go 22 pociskami. Wśród nich było dziewięć Tomahawków, osiem brytyjskich Storm Shadow, trzy francuskie SCALP Naval (NCM/MdCN) wystrzelone z pokładu okrętu i dwoma SCALP EG odpalone z powietrza. Łącznie użyto więc 10 pocisków powietrze-ziemia Storm Shadow/SCALP EG, 9 Tomahawków i trzech francuskich rakiet woda-ziemia NCM/MdCN, dla których był to chrzest bojowy.

  Trzeci cel, centrum dowodzenia bronią chemiczną, był celem dla siedmiu pocisków SCALP.Zanotowano nieskuteczne odpalenia ok. czterdziestu pocisków wystrzelonych z syryjskich baterii przeciwlotniczych, większość z nich odpalono po wykonaniu ataku, nie zanotowano przeciwdziałania ze strony systemów rosyjskich.

  żaden z samolotów i pocisków biorących udział w ataku na cele w Syrii nie został przechwycony i zniszczony. Zanotowano nieskuteczne odpalenia ok. czterdziestu pocisków wystrzelonych z syryjskich baterii przeciwlotniczych, większość z nich odpalono po wykonaniu ataku, nie zanotowano przeciwdziałania ze strony systemów rosyjskich. Amerykanie ocenili uderzenie jako skuteczne wobec obiektów infrastruktury związanej z rozwojem broni chemicznej.

  żaden
 • @Husky 09:10:02
  Słowianie tak łgać nie potrafią i nie chcą , uważają to niegodne niehonorowe.
  Ty nie możesz być Słowianinem.
  Ty budujesz, umacniasz stereotyp talmudysty.

  76 pocisków na trzy budyneczki ? z których każdy samodzielnie rozwala taki budyneczek ?
  To jakiś skrajny idiota musiał taki atak zaplanować ... albo kłamca nie potrafi myśleć logicznie i uważa ze tak marnej jakości kłamstwa zastaną "łyknięte".

  Nikt o jakiejś godności, honorze nie pisałby takich bzdur..
  a troll czy talmudysta .. zawsze gotów.
 • @Oscar 12:30:46
  Oscar! Bardzo celnie!
 • @Oscar 12:30:46
  widziałeś te "budyneczki"
  byleś świadkiem ich zniszczęn
  Nie błaźnij się już do reszty
  Dość już tych bzdur od kilku dni na wklejałeś
 • @Husky 13:39:50
  "widziałeś te "budyneczki""

  No przecież widać na zdjęciach.
  To nie są jakieś ogromne gmachy.
  Zobacz jaka jest szerokość ulicy, wysokość drzew (jedno zachodzi na dach budynku) - wszystko widać jak na dłoni.

  Zacznij myśleć samodzielnie, a nie powtarzać łgarstwa usraela, bo rzeczywiście jak pisze Oscar, umacniasz stereotyp talmudysty.
 • @ Kontradmirał
  "Pobrano i przetłumaczono z rosyjskiego portalu tym razem bez mojego komentarza"

  Kontradmirał nie zrobił komentarza?
  Nie ma własnego zdania?

  Dlaczego tylko kontradmirał? Nie lepiej od razu Napoleon? ;-DDD
 • @Husky 19:57:21
  Co to za rakieta?

  Bo na pewno nie ta, którą załączyła Szanowna Fretka.
  Ta na Twoim zdjęciu obstawiam, że jest podczepiona pod MiG-a 23...

  POZDROOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!
 • @Jasiek 17:56:26
  Syryjskie wojsko odkryło pod budynkiem szpitala w Dumie ogromny bunkier bojowników.
  https://twitter.com/MilitaryMaps/status/985903533076766720
 • @fretka 18:51:41
  Nie wiem czy takie g... chowające się pod szpitalem może jeszcze być nazwane bojownikiem

  Ukłony
 • @Jasiek 17:56:26
  Co to za rakieta?
 • @Husky 20:18:46
  Zdołałem tylko mniej więcej obstawić co to za samolot.
  A co do rakiety to wygląda tak, że podczepiona pod samolot jest jakaś inna niż ta na zdjęciu załączonym przez Szanowną Fretkę.
  Ale jaka to nie wiem...
 • @Jasiek 20:43:13
  Zwycięstwo w 60 godzin: czym zakończy się konfrontacja Rosji i NATO. Rosja potrzebuje 60 godzin, by pokonać NATO podaje Daily Star, powołując się na raport amerykańskiego centrum analitycznego Atlantic Council. Eksperci wojskowi uważają, że „siedem armii", które Rosja umieściła wzdłuż europejskich granic znacznie przewyższa siły, które sojusz północnoatlantycki może im przeciwstawić. Są przekonani, że w związku z tym na „zajęcie" nadbałtyckich stolic siły zbrojne Rosji potrzebują jedynie 60 godzin. Natomiast NATO zyska przewagę, jeśli działania zbrojne „przeciągną się" uważają specjaliści. Jednak przed „rosyjskim blitzkriegiem" sojusz uratuje jedynie „modernizacja" swoich sił. Wcześniej Atlantic Council nazwał pomoc dla Ukrainy interesem narodowym USA w świetle rozszerzenia przez Rosję skali „wojny" przeciwko Zachodowi, a sferę wojenno-morską jedną z „niedocenionych" obszarów w tym kontekście. Centrum jest przekonane, że Ukraina pilnie potrzebuje morskiej służby strażniczej, niepotrzebne USA i NATO okrętów, ich wyposażenia oraz szkolenia ich załóg, by zapobiec „niespodziewanym działaniom Rosji" podaje Rambler.
  Ps..Pribałtyka 1 godzina, Polska 6- 12 godzin. "Potrzebna modernizacja" a więc i zakupy. I o to chodzi, o to chodzi. Konkluzja: Kupujcie złom od wujka Sama, bo nie ma gdzie go sprzedawać i grozi mu bankructwo. Wniosek, który się nasuwa po artykule, to zwiększenie wydatków zbrojeniowych i napychanie kieszeni głownie żydo-amerykańskim korporacjom zbrojeniowym i tylko po to, aby potem mordować gojów. W Estonii i na Łotwie mieszka około 900 tyś Rosjan. Łączne siły zbrojne tych krajów to około 11 tyś. Myślę, że Rosjanie byli by na brzegu Bałtyku w 10 godzin, jak nie wcześniej. Z drugiej strony jaki by w tym mieli interes skoro i tak większość biznesu jest w ich posiadaniu. Kupili nawet stocznię w Helsinkach zanim Finowie się pokapowali. Tych ekspertów wysłał bym do krajów bałtyckich do kopania okopów i latryn, to tak na wszelki wypadek. Zachodni eksperci wojskowi powtarzają się w swoich analizach, które zakładają pokonanie państw NATO przez Federację Rosyjską w ciągu 60 godzin...
  REPORT: RUSSIAN MILITARY COULD COMPLETELY DESTROY NATO IN 60 HOURS! Sub for more:
  http://nnn.is/the_new_media |
  Debra Killalea for News.com reports RUSSIA could steamroll NATO forces in just 60 hours, a leading US defence official has warned amid rising tensions with the west. The alarming claim comes as Russia has deployed troops westward as part of its ongoing stand-off with NATO. Read more:

  http://www.news.com.au/world/europe/r...

  www.youtube.com/watch?v=E8brglnMvM0
  Russia Can Easily Defeat NATO, says US Generals
  I personally believe it would take only 24 hrs. Anyway, they said, "In a series of war games conducted between summer 2014 and spring 2015, the RAND Corporation examined the shape and probable outcome of a near-term Russian invasion of the Baltic states. The games’ findings are unambiguous: As currently postured, NATO cannot successfully defend the territory of its most exposed members. Across multiple games using a wide range of expert participants in and out of uniform playing both sides, the longest it has taken Russian forces to reach the outskirts of the Estonian and/or Latvian capitals of Tallinn and Riga, respectively, is 60 hours" "Unlike many Americans, who see war as an exciting, victorious foreign adventure, the Russians hate and fear war. But they are also ready for it, and they have been preparing for war for several years now. Their preparations have been most effective."

  http://www.globalresearch.ca/provokin...

  https://www.youtube.com/watch?v=mjiqTzug8zM
  USA vs RUSSIA & CHINA Military Inventory Comparison https://www.youtube.com/watch?v=zF-_hd72is8

  This Russian Weapon Can Destroy an Entire Army | WORST NIGHTMARE for US Military

  https://www.youtube.com/watch?v=jYBhfXqIn_Q
  A propos rosyjskiej gospodarki. To tak ona wygląda wg. CIA


  https://www.cia.gov/.../the.../rankorder/2001rank.html... Czyżby mocodawcy kłamali?
 • @fretka 23:20:28
  Dwa i to całe !!!, amerykańskie pociski samosterujące, zdobyte przez Syryjczyków, 17.04 zostały przekazane Rosjanom i już są w Rosji. Może kolejne przekazać Irańczykom, oni będą wiedzieli co z nimi zrobić :)
 • @Jasiek 20:43:13
  Media: Rosyjskie „czarne dziury" zaskoczyły brytyjskie okręty. Brytyjski okręt podwodny nie mógł uczestniczyć w operacji przeciwko Syrii, ponieważ musiała manewrować w konfrontacji z rosyjskimi okrętami podwodnymi pisze Times, powołując się na źródła. Według informacji gazety brytyjski okręt podwodny klasy Astute uzbrojony w pociski manewrujące grał w kotka i myszkę na Morzu Śródziemnym z jedną lub dwoma rosyjskimi okrętami zagranicznymi, które na Zachodzie są nazywane „czarnymi dziurami" za względu na ciche poruszanie się. Brytyjscy marynarze także musieli uciekać przed dwoma rosyjskimi fregatami i samolotem przeciwokrętowym. W związku z tym okrętowi podwodnemu nie udało się podpłynąć na odległość wystarczającą do przeprowadzenia ataków na Syrię. Przy czym w ciągu kilku dni okręt podwodny starannie się kamuflował. Jak pisze gazeta, „czarnymi dziurami" okazały się okręty podwodne klasy Kilo w klasyfikacji NATO, które wypłynęły z syryjskiego miasta Tartus. Dwa silniki na olej napędowy i napęd elektryczny pozwalają im na rozwijanie ogromnej prędkości. Te okręty są uzbrojone w torpedy oraz pociski manewrujące i przeciwokrętowe.


  Ps..Jakaż to wielka "tragedia" okrętu klasy Astute! Nie mógł wystrzelić swoich "demokratycznych" rakietek! Załoga w szoku i rozterce. Brytyjski rząd składa ostry protest w ONZ! Eeech...Wot mołodcy ! Tylko przeszkadzali, a mogli zatopić ...Mi ich szkoda, biedacy chcieli się wykazać a tu takie frajerstwo ich spotkało, przecież dla nich to była trauma i wielkie upokorzenie, a Rosjanie teraz na nich są bardzo uwrażliwieni, tak naprawdę pokazali im gdzie jest ich miejsce. Brytole się samozagazowali w okręcie. Wykryto: dwutlenek węgla, metan, wodór oraz siarkowodór. Wszystkie te gazy powstały w wyniku przyśpieszonej fermentacji jelitowej.Oj ci Rosjanie, znów Brytolom popędzili kota he he
  www.thetimes.co.uk/article/british-submarine-in-underwater-duel-with-kremlins-black-hole-hunter-kill
  Tutaj mam też filmy jakim sprzętem dysponuje syryjska obrona przeciwlotnicza i chyba nikogo nie powinno dziwić, że dali rade w ostatnim ataku jankeskich bandziorów
  www.youtube.com/watch?time_continue=217&v=7Yq5oqzbAw0


  Strike on Syria: Here's How Syria's Air Defense Repelled West's Missiles: 71 Out of 103 Destroyed
  https://www.youtube.com/watch?v=11AiTgL6W_M


  Syrian air defence system shot down Israeli Jet in Syria!
  https://www.youtube.com/watch?v=YFkS84IHhKY
  W 2016 roku resort obrony Federacji Rosyjskiej zamówił 6 konwencjonalnych okrętów podwodnych projektu 636.3 Warszawianka (Варшавянка). Jednostki tego typu mają zostać zbudowane w latach 2018-21. Kontrakt został podzielony między Stocznię Admiralicji w Sankt Petersburgu i Amurski Sudostroitielnyj Zawod w Komsomolsku nad Amurem. Obecnie w służbie Marynarki Wojennej FR znajduje się 6 okrętów podwodnych projektu 636.3 (oznaczenie NATO: Kilo). Jednostki tego typu uczestniczyły w misjach bojowych na Morzu Śródziemnym, odpalając pociski manewrujące Kalibr (Калибр) na pozycje tzw. Państwa Islamskiego (Daesh) w Syrii...
 • @Jasiek 20:43:13
  Przecież motto demokracji w stylu amerykańskim jest znane: "albo jesteś z nami, albo przeciwko nam", dlatego też każdy rząd na świecie który nie jest "przychylny" USA, jest reżimem który trzeba obalić. Inaczej po co im ta armia i bazy wojskowe na całym świecie?
 • @fretka 18:51:41
  Rosja oskarżyła brytyjskie służby o inscenizację ataku chemicznego w Syrii. Moskwa oskarżyła Londyn o inscenizację ataku chemicznego w syryjski mieście Duma. Zarzuty te padły z ust ambasadora Rosji przy Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW) Aleksandra Szulgina. Jak dodał, Rosja nie wyklucza też udziału w tym Waszyngtonu. Mamy nie tyle „wysoki stopień zaufania”, jak twierdzą zgodnie nasi zachodni partnerzy, a niepodważalne dowody, że 7 kwietnia w Dumie nie było żadnego incydentu i że była to zaplanowana prowokacja służb specjalnych w celu wprowadzenia społeczności międzynarodowej w błąd i usprawiedliwienia agresji wobec Syrii powiedział rosyjski dyplomata na specjalnym posiedzeniu rady wykonawczej OPCW w Hadze.

  Ps..To bardzo poważny zarzut!!! Rosja powinna wydalić 50% personelu dyplomatycznego UK i USA bez prawa zastąpienia tego tałatajstwa innymi szpiegami. Wbrew wszelkim żydo-medialnym szczekaczkom w Polsce, ujadającym już od rana, USA nie poinformowały wcześniej Rosji, o zamiarze ataku na Syrię. W tym ataku syryjskim, zginęło sporo nie dzieci, kobiet i cywilów, ale….. syjonistycznych instruktorów, i to ich tak rozwścieczyło. No bo nie wierzmy w bajki, że to odwet za atak na cywilów, na dzieci i kobiety, od kiedy się oni o nich troszczą….? A Anglia mi się od dawna nie podoba. Wystarczy popatrzeć na ich historię. Wykorzystywali niemal cały świat i myślą, że nadal mogą to robić. Polacy też byli przez Anglików wykorzystani i oszukiwani. Jak można pozwolić takiemu małemu kraju tak się panoszyć? Powoli wiedza się przebija, to nie druga wojna światowa, kiedy to po jej zakończeniu Anglicy utajnili całą masę akt na 50 lat, a po minięciu tego okresu sporo akt np dotyczących gen. Sikorskiego, utajnili na czas nieokreślony. Coraz więcej ludzi nie daje się propagandzie i samodzielnie poszukuje wiedzy, i coraz więcej ludzi odkrywa jaki obłudny i morderczy jest zachód.
 • @fretka 18:51:41
  Rosja odnalazła „aktorów” teatralizowanego filmu o ataku chemicznym w Syrii. Rosja nie znalazła oznak użycia broni chemicznej w syryjskim mieście Duma, ale odnalazła „uczestników zdjęć teatralizowanego filmu” powiedział ambasador Rosji przy OPCW Aleksander Szulgin. Na podstawie naszego, krajowego śledztwa nie znaleźliśmy ani jednej oznaki tego, że w Dumie użyto broni chemicznej. Nie udało się odnaleźć ani jednego świadka, ani jednego zatrutego w szpitalu. Nie znaleziono fragmentów pocisków chemicznych. Udało się natomiast odnaleźć bezpośrednich uczestników zdjęć teatralizowanego nagrania, które przedstawiono jako „dowód dokonania ataku chemicznego” mówił Szulgin na posiedzeniu rady wykonawczej OPCW w Hadze.

  Ps..Musieli zatrzeć ślady W drodze do Syrii była grupa ekspertów, która miała przeprowadzić dochodzenie i stwierdzić, czy atak miał miejsce i kto go przeprowadził. Trump, syjonistyczny klown, jest skończony. Jego kampania wyborcza oparta była na krytyce dotychczasowego zachowania USA w Syrii i hasłach antyglobalistycznych. Powoli wycofał się ze wszystkiego. Sporo tych aktorów mieszka też na pewnej sporej, wilgotnej wyspie, nieco ponad 30 km od elegancji Francji. Prawda jest taka, że nikt za to nie odpowie, a większość państw ONZ będzie siedzieć cicho. Główni gracze czują się bezkarnie, bo w sumie tak jest. Kto ma ich pociągnąć do odpowiedzialności ? Tylko odwet może coś zmienić, ale potężny odwet inaczej będzie coraz gorzej na świecie. Prawda jest taka, że do odpowiedzialności może, a nawet musi pociągnąć tych szalonych, nieodpowiedzialnych polityków naród w tym przypadku Amerykanie, Anglicy Francuzi przy poparciu ludzi na całym świecie! Bo taka polityka, to zagrożenie dla pokoju! A przecież wszyscy "normalni ludzie" życzą sobie pokoju, dobrobytu i dobrych międzynarodowych międzyludzkich stosunków w każdej formie, czy to gospodarczych, finansowych itp.. w interesie wszystkich ludzi na tym świecie! Wojna przynosi korzyści tylko nielicznym 1% a reszcie ludzi śmierć, kalectwo, cierpienie, zniszczenie, ubóstwo! Kiedy ludzie w końcu się "obudza"?
 • @Jasiek 20:43:13
  Amerykańska troska o demokrację na Kubie. USA są zaniepokojone przyszłym przekazaniem władzy na Kubie. USA niespodziewanie zainteresowały się sprawami wewnętrznymi Kuby. Na wyspie niebawem odbędzie się przekazanie władzy i Waszyngton jest tym zmartwiony oświadczyła rzeczniczka Departamentu Stanu Heather Nauert. W środę 18 kwietnia na Kubie odbędzie się historyczna sesja Zgromadzenia Narodowego Władzy Ludowej, na której zostanie wybrany nowy przywódca państwa. Obecny przywódca Raul Castro, brat legendarnego Fidela Castro, oficjalnie zrzeka się urzędu prezydenta. Śledzimy sytuację w Zgromadzeniu Narodowym Kuby i widzimy, że zdecydowanie to nie jest demokratyczne przekazanie władzy i to nas bardzo niepokoi oznajmiła Nauert. Dodała, że USA chciałyby widzieć na Kubie „wolność i demokrację".

  Ps..A może by w USA wprowadzić demokrację? A najgorsze jest to, że Kubańczycy nie zapytali Imperium Dobra komu tą władzę przekazać. Chamstwo, i samowola. Tak czy inaczej trzeba zbombardować. USA niepokoją się o wszystko i o wszystkich, to jest już jakaś choroba. Oni mają przynajmniej własne rządy, własną godność, swoją niezależną politykę, wykształcony naród i choć każdy ma niewiele to są szczęśliwi i wolni. Amerykańska "demokracja" już raz chciała wprowadzić na Kubie "demokrację" w Zatoce Świń. Dla USA demokracja jest wtedy jak dany kraj pozwoli rozwalić swoją gospodarkę, wyprzeda za grosze (te grosze to te zielone papierki jakie USA "pożycza" u całego świata). Amerykanom swoje bogactwa naturalne. Niech sobie Amerykanie pilnują swojego kraju, wprowadzili "demokrację" w tak wielu krajach. że starczy na następne kilka pokoleń. Wystarczy, że ci amerykańscy zbrodniarze USA i NATO zaprowadzili demokrację w Iraku, Libii i Syrii, Jugosławii, Serbii i innych krajach. Gdzie wymordowali miliony ludzi. Niech zajmą "demokracją " na Ukrainie i w Arabii Saudyjskiej. Pewnie te modele pasują "obrońcom demokracji". Gnać tych gnojów z Kuby.
 • @fretka 18:51:41
  Syrię obroniły rakiety z lat siedemdziesiątych. Syryjski prezydent Baszar al-Asad na spotkaniu z rosyjskimi parlamentarzystami powiedział, że siły zbrojne kraju odparły agresję USA przy pomocy pocisków z lat 70. Byliśmy świadkami amerykańskiej agresji i odparliśmy ją rakietami, wyprodukowanymi w latach 70… Od lat 90. w amerykańskich filmach pokazuje się, że rosyjska broń jest przestarzała, a obecnie widzimy, kto tak naprawdę jest w tyle powiedział prezydent Syrii.

  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/777/44/7774434.jpg
 • @Jasiek 20:43:13
  Szeryf Donald Trump to „największy dyktator w dziejach"...Donald J. Trump znany jest z "Twittterowej dyplomacji" w której pręży nie tylko muskuły ale i resztę członków swojego ciała. Stany Zjednoczone działają z pozycji siły, pewne swoich technologii wojskowych, a dzieje się tak za sprawą wydatków jakie ponosi na zbrojenia administracja Trumpa względem innych krajów. Według Międzynarodowego Instytutu Studiów Strategicznych w Londynie Stany Zjednoczone wydają 603 miliardy dolarów na zbrojenia. Powołując się na Organizację Narodów Zjednoczonych, do której również raportowane są wydatki militarne, średnio jedna czwarta tej kwoty przeznaczana jest na siły lądowe, morskie i powietrzne, czyli 3/4 wydawanych pieniędzy pochłania utrzymanie floty i personelu. 1/5 wydawana jest na potrzeby konstrukcyjne, pozostałe 50 miliardów wydawane jest na badania i opracowywanie nowych technologii. Dla porównania kolejne w tabeli Międzynarodowego Instytutu Stosunków Strategicznych w Londynie Chiny wydają zaledwie 150 miliardów dolarów na zbrojenia. Według ONZ 2/3 z tej kwoty również przeznaczana jest na personel, koszta operacyjne i utrzymanie, pozostała 1/3 zaś na konstrukcje na potrzeby armii. Rosja natomiast według IISS w Londynie jest dopiero czwarta w tabeli po Arabii Saudyjskiej i wydaje 61 miliardów dolarów na zbrojeniówkę. Z czego na personel, koszty operacyjne i utrzymanie przeznaczane jest 4/5 tej kwoty według ONZ, a 1/5 na potrzeby konstrukcji dla armii. Badania i opracowywanie nowych technologii według ONZ stanowi dosłownie promil rosyjskich wydatków.
  To właśnie to rozpasanie militarne sprawia, że Stany Zjednoczone używały broni chemicznej co najmniej siedem razy. Podczas drugiej wojny światowej królował gaz musztardowy, który USA używały na cywilach, od 1961 do 1971 roku USA użyły tyle broni chemicznej w postaci czynnika pomarańczowego i dioksyn w wojnie w Wietnamie, któremu zresztą nigdy nie wypłaciły odszkodowania, że dzieci niepełnosprawne, z deformacjami, nowotworami, niedorozwojami rodzą się tam do dzisiaj. W St. Louis, Missouri, amerykańskie wojska były zaciekawione jak broń chemiczna będzie rozchodziła się w atmosferze i jakie szkody poczyni. Na szkoły, przedszkola, domostwa, gdzie było co najmniej 10,000 dzieci poniżej dwunastego roku życia rozpylono mieszankę siarczanu cynku i kadmu oraz radioaktywną substancję chemiczną FP2266 pod pretekstem zasłony nieboskłonu przed rosyjską inwazją. W efekcie wszyscy stali się ofiarami przedwczesnej śmierci, nowotworów i chorób płuc. W 1993 roku w Waco na członkach molestującej dzieci sekty i ich ofiarach użyto gazu CS, w rezultacie czego u ofiar stwierdzono zatrucie cyjanidami. W Iraku w 2004 roku USA stosowały taktykę „wstrząśnij i upiecz" najpierw używano fosforu jako broni chemicznej, by ofiary opuściły schrony i budynki, a później ich bombardowano. W Ferguson w 2014 roku kradnący papierosy czarnoskóry mężczyzna został zastrzelony, mimo że nie stwarzał zagrożenia. Wywołało to protesty społeczne, które ponownie stłumione były za pomocą gazu CS. Twitterowa dyplomacja Trumpa zaczęła się od straszenia Kim Dzong Una, że „USA ma większy przycisk nuklearny niż wyczerpany i konający z głodu reżim koreańskiego przywódcy". Przed atakiem na Syrię Donald Trump napisał „szykuj się Rosjo, bo rakiety nadlecą, śliczne, nowe i mądre. Nie powinniście współpracować ze zwierzęciem mordującym gazem swoją ludność". Twitter amerykańskiego prezydenta to agresywny bełkot pozbawiony logiki. Można właściwie dojść do wniosku że dyktatorem zostaje się po to by zagazować własny naród. USA to jedyny kraj, który wszystkie najgorsze bronie testował na cywilach. Fidela Castro zapytano kiedyś czy zawsze nosi kamizelkę kuloodporną, pokazał nagi tors i powiedział, że nosi moralna kamizelkę, podobnie jest z Assadem który po Syrii porusza się cywilnym samochodem bez ochrony, taki z niego „dyktator". Prowokacja w Syrii miała swój cel, chodziło o obnażenie możliwości systemu antyrakietowego S400, bo jak mówi Justin Bronk z Royal United Service Institute dla The Telegraph, nic nie jest bardziej przerażające niż to o czym się nic nie wie. A gdy już wszystko będzie policzalne wtedy światowy szeryf Donald Trump, wyliczy sobie, kiedy zafunduje światu tyle broni chemicznej, biologicznej i promieniotwórczej o jakiej się jeszcze żadnemu dyktatorowi nie śniło, stając się tym samym największym dyktatorem w dziejach, bo do tego Twitterowa „dyplomacja" się sprowadza. Autor: Tomasz Dworczak


  Ps...Co z zapasami NOWICZOKA w USA. Do dziś nie zlikwidowane! Trump napadł na Syrię na podstawie wydumanego przez Anglików ataku chemicznego armii syryjskiej na ludność Dumy. Rosjanie po oswobodzeniu DUMY zbadali tereny rzekomego ataku oraz dokonali inspekcji szpitala w którym rzekomo byli dostarczeni poszkodowani, pytany personel medyczny tego szpitala nic o ataku chemicznym ani o poszkodowanych w nich ludziach nie słyszał. Należy zapytać amerykańskiego prezydenta Trumpa ile zapłaciły Stany Zjednoczone za nakręcenie tego FEJKU w Hollywood.
 • @Repsol 21:46:39
  W USA czasy niemieckich naukowców skończyły się bezpowrotnie. Zestarzeli się. Wymarli. Czyli teraz została im tylko nowa, rodzima kadra no i DARPA no i te efekty. Ale...nie, nie w ZSRR też nie było inaczej. Mam jednak wrażenie, że tam na poważnie zainwestowano w prawdziwie efektywny system edukacyjny, tak tak, łącznie z łagrami. To dzisiaj wydaje owoce ! To widać. No i ten budżet militarny. Mają tak wiele za tak niewiele.
 • @Repsol 21:46:39
  Amerykańscy dziennikarze: Ataku chemicznego w Syrii nie było. Dziennikarze amerykańskiej telewizji nie znaleźli dowodów na atak chemiczny w syryjskiej Dumie. Pracownicy telewizji One America News Network odwiedzili miasto, gdzie im towarzyszyli przedstawiciele legalnego rządu republiki arabskiej. Przeprowadzili tam oględziny miejsca rzekomego ataku chemicznego i nie znaleźli żadnych jego śladów. Poza tym dziennikarze rozmawiali z 40 mieszkańcami, wielu z których znajdowało się w pobliżu miejsca rzekomego ataku chemicznego. „Nikt niczego nie słyszał i nie widział" poinformował jeden z pracowników telewizji. Zdaniem Syryjczyków atak chemiczny „sfabrykowali" terroryści, żeby później państwa Zachodu przeprowadziły atak rakietowy na armię rządową. „Żeby dała im spokój i mogli się ukryć" uważają mieszkańcy Dumy. Poza tym naczelny lekarz miejskiego szpitala poinformował, że w dniu ataku chemicznego w placówce nie było ofiar ani poszkodowanych w wyniku ataku chemicznego. Jeden z pracowników kliniki powiedział, że w dniu domniemanego ataku do szpitala wdarły się nieznane osoby, krzycząc, że miasto zostało zaatakowane substancją trującą. Ci ludzie przyprowadzili ze sobą rzekomych poszkodowanych, których opłukali wodą z węża i razem z nimi opuścili szpital.
  Ps...Ci dziennikarze to straszni antysemici! U Skripala to chodzili w skafandrach kosmicznych.A w Syryjskim szpitalu nawet masek przeciwgazowych nie mieli. Hollywood zawsze było przekonywujące.
 • @Repsol 21:46:39
  Bitwa Tytanów. Kontrsankcje Rosji mogą zahamować przemysł lotniczy w USA. Do Dumy Państwowej wpłynął projekt ustawy o środkach odwetowych w związku z antyrosyjską polityką USA i ich sojuszników. Proponuje się wprowadzenie zakazu importu amerykańskich towarów i usług. Poza tym jest możliwe ograniczenie współpracy w zaawansowanych technicznie branżach atomowej, kosmicznej i lotniczej. Deputowani rozpatrzą projekt ustawy na najbliższym posiedzeniu, które odbędzie się 8 maja.

  Lekcja „udek Busha" ....

  Dokument przedstawiony przez przewodniczącego Dumy Państwowej Wiaczesława Wołodina przewiduje wprowadzenie zakazu lub ograniczenie wwozu do Rosji produktów rolnych, surowców, alkoholu, wyrobów tytoniowych i leków wyprodukowanych w USA i innych państwach uczestniczących w antyrosyjskich sankcjach. To się także tyczy amerykańskiego sprzętu technologicznego i oprogramowania. Poza tym proponuje się zawieszenie współpracy Rosji i USA w szeregu sektorach gospodarki opartych na zaawansowanych technologiach. Według słów wiceprzewodniczącego Dumy Państwowej Iwana Mielnikowa chodzi o rozwiązanie lub zawieszenie kontraktów w sferze przemysłu atomowego, lotniczego i rakietowego. Odpowiedź Moskwy może być bardzo dotkliwa dla Waszyngtonu. W ubiegłym roku handel dwustronny między państwami wyniósł 24 mld dolarów. Rosja sprzedaje w USA więcej niż kupuje 17 mld wobec 7 mld. Wśród importowanych amerykańskich towarów przeważają maszyny i sprzęt (43%) i produkty przemysłu chemicznego (16,5%). W mniejszych ilościach USA dostarczają Rosji żywność (3,7%) i tekstylia (mniej niż 1%). Dyrektor Centrum Badań Rolniczych Instytutu Stosowanych Badań Gospodarczych Rosyjskiej Akademii Gospodarki Narodowej i Administracji Publicznej Aleksander Nikulin uważa, że niezależnie od wielkości importu amerykańscy producenci rolni i zakłady w branży żywnościowej ucierpią z powodu straty rosyjskiego rynku. Precedens już był. W 2002 roku z powodu wykrycia bakterii salmonelli Rosja wprowadziła zakaz importu udek z kurczaka („udek Busha"). Amerykańscy producenci przeżyli prawdziwy szok. Miesiąc później embargo zostało zniesione, lecz udka na rynku wewnętrznych USA już staniały o jedną trzecią z 26 do 18 centów za funt. Zakaz obejmujący amerykańskie wyroby farmaceutyczne na rosyjski rynek nie wpłynie. „W łącznym imporcie leków do Rosji udział USA nie jest duży, nie więcej niż 5%" przypomina szef grupy ds. pracy z sektorem farmaceutyki Deloitte Oleg Bierierzin. Według słów eksperta dzisiaj w rosyjskich zakładach farmaceutycznych już jest produkowanych 84% leków znajdujących się na liście żywotnie niezbędnych i ważnych leków, do końca bieżącego roku ten wskaźnik wyniesie 90%. Zostanie tylko 10% leków z listy, których Rosja nie produkuje, zakaz lub ograniczenia ich nie dotkną podkreślił informator Sputnika.

  Boeing „pod znakiem zapytania"....

  Najostrzejsze kontrsankcje mogą zostać wprowadzone przeciwko przemysłowi lotniczemu i budowie rakiet. W dolnych stopniach amerykańskich rakiet Atlas-V są montowane silniki RD-180 produkowane przez przedsiębiorstwo Energomasz. Starty realizuje prywatna firma Lockheed Martin, między innymi w interesie NASA i resortu obrony USA. Zakaz dostawy rosyjskich silników rakietowych stworzy poważne problemy w realizacji amerykańskich programów kosmicznych. W rękach rosyjskich parlamentarzystów de facto znajduje się przyszłość światowego giganta przemysłu lotniczego korporacji Boeing. Przewodniczący Komisji ds. Budżetu Rady Federacji Siergiej Riabuchin poinformował Sputnik, że w przypadku przyjęcia ustawy o środkach odwetowych na antyrosyjską politykę USA Moskwa przestanie sprzedawać za ocean tytan. „Na liście metali ziem rzadkich, które Rosja eksportuje do USA, znajduje się tytan niezbędny w technologicznym cyklu produkcji Boeingów" wyjaśnił senator. Pomysł nie jest nowy. Jesienią ubiegłego roku w Dumie Państwowej został przygotowany projekt ustawy przewidujący embargo na eksport tytanu do USA. Według oceny szefa Centrum Prognozowania Wojskowego Instytutu Analizy Politycznej i Wojskowej Anatolija Cyganka prawie 90% tego metalu Boeing importuje z Rosji wyjaśnił senator. W magazynach korporacji oczywiście są zapasy tytanu. Wystarczy ich na trzy miesiące. Ale co dalej? zadaje retoryczne pytanie ekspert. Oprócz tytanu proponuje się objęcie zakazem eksportu do USA produktów i sprzętu z szeregu innych metali ziem rzadkich. Może to być krytyczne dla amerykańskiej gospodarki, która w 100% zależy od importu skandu, w 99% galu, 91% bizmutu, w 85% antymonu.
 • @Repsol 21:46:39
  "Washington Post": Trump zablokował nowe sankcje wobec Rosji! https://wpolityce.pl/swiat/390558-washington-post-trump-zablokowal-nowe-sankcje-wobec-rosji

  Ps..Może po prostu Trump obejrzał zeznania świadków nakręcania filmu o rzekomym ataku chemicznym w Dumie (lekarzy znajdujących się na tym filmie), przeczytał raport szwajcarskiego instytutu na temat "otrucia" Skripalów i kto mógł to zrobi, i zrozumiał, że oparł atak na fałszywych przesłankach? Brawo!, w końcu kontrsankcje uderzające w demoniczny moloch militarno-przemysłowy waszyngtońskiego hegemona. Rosja niech się nie martwi o Boeinga, tylko od jutra niech wprowadza sankcje...I tak są za grzeczni dla tej bandy! Trump chce rozmów i nie chce więcej sankcji. Może są naciski, bo zaprzestanie dostaw minerałów ziem rzadkich, to nie łatwo rozwiązać. Oni od lat ich nie wydobywają i jeśli Chiny też odmówią, to Amerykanie staną na długi czas. Nie ma teraz technologii, gdzie nie byłyby potrzebne te metale. Ja byłem zwolennikiem natychmiastowego silnego odwetu. Szkoda, że dopiero teraz o tym mowa i nie wiadomo czy do tego w ogóle dojdzie, ale powinno. Chińczycy już w przeszłości odmówili Japonii metali ziem rzadkich. Wtedy była niezła panika w Japonii. Praktycznie cała gospodarka oparta na produkcji elektroniki i to, co z nią związane stanie. No, to teraz wiadomo dlaczego amerykańscy żołnierze stacjonują na Suwalszczyźnie.Tam mamy złoża tytanu, jeśli mnie pamięć nie myli, to jedne z największych na świecie. A na pewno w Europie.
 • @Repsol 21:46:39
  Die Zeit: Unia Europejska nie jest gotowa na wojnę. Po ataku sił koalicji na Syrię niemieckie media ogłosiły, że Unia Europejska jest "niezdolna do prowadzenia jakichkolwiek działań bojowych". Ataki rakietowe ze strony Stanów Zjednoczonych, Francji i Wielkiej Brytanii na Syrię ponownie pokazały, że Unia Europejska nie chce prowadzić operacji wojskowych, pisze dziennikarz Ulrich Ladurner w niemieckim piśmie „Die Zeit”. Gdy chodzi o wojnę, to Unia Europejska natychmiast wycofuje się z gry, pisze dziennikarz, przypominając o konfliktach w Iraku w 2003 roku, w Libii w 2011 roku i w obecnej sytuacji. Autor artykułu uważa, że konflikt zbrojny wymaga jednoznacznych rozwiązań, w których nie ma miejsca na manewry, które z kolei mają zasadnicze znaczenie dla Unii Europejskiej. Tylko dzięki niejednoznacznym rozwiązaniom Unia Europejska istnieje, uważa dziennikarz, dlatego nie nadaje się ona do jednoznaczności wojny. Dziennikarz uważa jednak, że ta sytuacja powinna ulec zmianie, ponieważ w sąsiednich krajach Europy trwa wojna, a Unia Europejska musi wzmocnić swoją obronę. Pisze, że nie opowiada się za podżeganiem Unii Europejskiej do wojny, ale za stworzeniem bloku, który może bronić i rozwijać swoje interesy na arenie światowej. Gazeta odnotowuje, że w Unii Europejskiej wszyscy się z tym zgadzają. „Die Zeit” podaje, że Uia Europejska potrzebuje „strategii bliskowschodniej”, ale brakuje jej środków i jedności. Europa nie jest wpływowym graczem w Syrii, pisze autor. Jednak i Stany Zjednoczone straciły swoje wpływy na Bliskim Wschodzie, gdzie głównym graczem stała się Rosja. Teraz Unia Europejska musi wypracować strategię w stosunkach z Kremlem, ponieważ w tej chwili ona nie istnieje, pisze Ladurner. Wręcz przeciwnie, Unia Europejska jest głęboko podzielona w tym zakresie. Świadczy o tym konflikt wokół „Nord Stream-2” oraz fakt, że po zatruciu byłego szpiega Siergieja Skripala, sankcje przeciwko Moskwie poparło tylko 14 unijnych państw, stwierdza Ladurner. Przypomnijmy, że w nocy z piątku na sobotę Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Francja dokonały ostrzału rakietowego Syrii. Syryjska obrona powietrzna przechwyciła 71 pocisków manewrujących zachodniej koalicji. W związku z tym członek Rady Federacji Aleksiej Puszkow oświadczył, że radziecka obrona powietrzna okazała się inteligentniejsza niż „inteligentne” pociski Trumpa. Gazeta „Wzgliad” szczegółowo opowiedziała o fantastycznej pracy syryjskiej obrony powietrznej.

  Ps...Inteligentne rakiety Trumpa przegrywają z obroną która pamięta Związek Radziecki. Brzmi cudowniej niż "Hakuna Matata" :) Pewnie im forsy zaczyna brakować, Panavia Tornado to piękna piosenka przeszłości, Leopard też, powinni więcej sankcji nakładać na Rosję to będą mieli więcej forsy na modernizację uzbrojenia, USA im nie pomoże bo drukarki nie nadążają z produkcją dolara. Powinni zmniejszyć zasilanie czarnej dziury zwanej Ukrainą. Zaczynają cienko prząść. Im wyższy pułap tym gorszy spadek. Kto by to pomyślał, że Europa będzie powoli schodzić na psy.
 • @Repsol 21:46:39
  Polityczne napięcie rośnie. Obroty handlowe też. Obroty handlowe pomiędzy Rosją a Stanami Zjednoczonymi w 2017 roku wzrosły o 15,8 procent i wyniosły 23,1 miliarda dolarów. Pisze o tym Rambler News Service, powołując się na oświadczenie Ministerstwa Rozwoju Gospodarczego. Według danych resortu, eksport do Stanów Zjednoczonych wzrósł o 14,7 procent, do 10,6 miliarda dolarów, import o 16,8 procent i wyniósł 12,5 miliarda. „Ujemne saldo Rosji w handlu z USA w 2017 roku wyniosło 1,9 miliarda dolarów” poinformowano w ministerstwie. Jak zauważono w Ministerstwie Rozwoju Gospodarczego, w styczniu 2018 roku metale i produkty mineralne stały się liderami w strukturze rosyjskiego eksportu do Stanów Zjednoczonych, głównymi importowanymi towarami ze Stanów Zjednoczonych były samochody, sprzęt i środki transportu. 13 kwietnia Duma Państwowa wprowadziła projekt ustawy zabraniającej lub ograniczającej import produktów rolnych, alkoholu, tytoniu, technologii, sprzętu i leków ze Stanów Zjednoczonych lub innych państw, które popierają sankcje Waszyngtonu wobec Moskwy. W przypadku leków, zakaz nie wpłynie na leki, których odpowiedniki nie są produkowane w Rosji lub innych krajach. Dokument odwołuje się również do stworzenia przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych czarnych list obywateli Stanów Zjednoczonych, którym zostanie wzbroniony wjazd do Rosji i wprowadzenia ograniczeń dotyczących dopuszczenia Amerykanów do pracy w Rosji. Zaproponowano również zakaz udziału w prywatyzacji rosyjskich spółek dla firm amerykańskich.
  Ps..USA są już na równi pochyłej i nabierają rozpędu i szlag je trafi bez udziału Rosji, a Chiny mogłyby je dobić ale nie mieliby z kim handlować. Dla Rosji będzie to kosztowne, ale tą pępowinę z zachodem trzeba zerwać ograniczyć wywóz surowców metali ziem rzadkich bez których zachodni przemysł i elektronika nie będą mogły funkcjonować np: Tytan do produkcji odpornych na temperatury stopów, niech Boeing, Lockheed w USA budują poszycia samolotów z oklejonych dolarów których mają nadmiar. Chiny powinny również ograniczyć dostęp zachodowi do rud metali, wykorzystywanych w przemyśle, elektronice. te sankcje są szykowane przecież również na nich. USA zrozumieją dopiero wtedy jak ich zaboli i to zaboli poważnie. Jeżeli Chiny, które poparły w ONZ rezolucję zaproponowaną przez Rosję zażądają wykupu posiadanych obligacji USA - to czeka ich bankructwo ... Chiny mają u siebie obligacje USA wartości ponad tryliona dolarów. Co daje ponad dwa miliardy dolarów na jednego Amerykanina.
 • @fretka 22:06:08
  Syria państwo mające status kraju wolnego i niepodległego od stało się poligonem doświadczalnym Izraela i USA. Gdzie jest ta wrażliwość społeczności międzynarodowej tak spontaniczne reagującej na działania tych krajów,które nie poddały się amerykańskiemu i żydowskiemu dyktatowi. Korei Imperium Dobra boi się jak ognia ponieważ czynnikiem odstraszającym są ich rakiety mogące dosięgnąć terytoria Stanów Zjednoczonych i ich baz na praktycznie na całym świecie.
 • @Repsol 21:46:39
  Rosja oczywiście musi zacząć wysyłać reżimowi izraelskiemu ultimatum, które zasadniczo mówi, że reżim nie może kontynuować uwieczniania wojny w Syrii. Droga Rosjo: Teraz jest czas, aby rzucić wyzwanie Izraelowi.Tuba propagandowa Amerykańskiego Ministerstwa Obrony Pentagonu – Veterans Today – daje wyraźny sygnał Rosji, jaki kraj powinien być "rzucony o ścianę" zgodnie z doktryną neokona, kryptożyda Wolfowitza, aby skończyła się wojna na Bliskim Wschodzie, zapanował w świecie pokój i … zapoczątkowana normalizacja w Polsce.
 • @Repsol 21:46:39
  Trująca substancja ze „sprawy Skripala” została opatentowana w USA. Truciznę, która rzekomo została wykorzystana w zamachu na byłego agenta GRU Siergieja Skripala i jego córkę Julię, wyprodukowano w Stanach Zjednoczonych, gdzie została opatentowana jako broń chemiczna, powiedział przedstawiciel Federacji Rosyjskiej przy OPCW Aleksander Szulgin. Przemawiając na spotkaniu zarządu organizacji, stały przedstawiciel agencji pokazał dokument resortu ds. patentów i znaków towarowych Stanów Zjednoczonych (United States Patent and Trademark Office) z dnia 01 grudnia 2015 roku. Zwrócił uwagę na to, że agencja wcześniej zwróciła się do strony rosyjskiej z prośbą o sprawdzenie „zdolności patentowej wynalazku dokonanego przez amerykańskiego badacza T. Rubina”. Dokument ten odnosił się do opracowania specjalnego pocisku zawierającego trujące substancje. Stały przedstawiciel wyjaśnił, że zamierzano wyposażyć amunicję w elementy binarne, które zaczynają wchodzić w interakcje ze sobą po uderzeniu. „Co najmniej jedna z substancji czynnych, w które może być zaopatrzony ten pocisk, może być środkiem porażającym układ nerwowy (nerve agents), np. tabun, sarin, soman, cyklosarin, VG, VM, VR, VX i środki odnoszące się do typu „nowiczok” (A-234) zacytował dokument Szulgin. Stały przedstawiciel podkreślił, że takie sformułowanie wskazuje na to, że w Stanach Zjednoczonych opracowano i opatentowano takie środki jak A-234. „I nie kiedyś tam, ale kilka lat temu patent jest datowany na 1 grudnia 2015 roku” powiedział dyplomata. Zauważył, że wyszukiwarka google.patents.com dla słowa kluczowego „Novichok” wyświetla ponad 140 różnych patentów związanych z „użytkowaniem i ochroną przed narażeniem na działanie bojowych czynników chemicznych tego typu”.
 • @fretka
  Koreański dyktator trzyma rękę na bogactwach wartych biliony dolarów. O co tak naprawdę toczy się gra mocarstw? Mobilizacja Chin i Rosji wokół Korei Północnej nie wynika jedynie z chęci obrony Kim Dzong Una przed Stanami Zjednoczonymi. Mocarstwa mobilizują siły, aby nie dać się wyprzedzić Amerykanom w wyścigu do bogactw, na których trzyma rękę północnokoreański dyktator. Bez wiedzy na ten temat trudno zrozumień motywy, którymi kierują się USA, Chiny i Rosja. Kiedy tylko Trump wysłał w stronę Półwyspu Koreańskiego silną grupę floty z lotniskowcem, Chiny postawiły w stan gotowości wszystkie okręgi wojskowe i wysłały nad granicę z Koreą Północną 150 tys. żołnierzy. Podobnie postąpił Putin, gromadząc wojska w rejonie Władywostoku. Jednak Chiny ani Rosja nie robią tego, by bronić Kim Dzong Una czy walczyć z Amerykanami. Są nawet gotowe obalić same północnokoreańskiego dyktatora, byle nie dać się w tym wyprzedzić Stanom Zjednoczonym. Gra toczy się bowiem o bogactwa naturalne warte 6 bilionów dolarów, do których dostęp może zmienić gospodarczy i polityczny układ sił na świecie. Korea Północna jest krajem biednym, ale w jej ziemi kryją się ogromne bogactwa. To tzw. metale ziem rzadkich. Czym one są? Metale ziem rzadkich to zwyczajowa nazwa rodziny 17 pierwiastków chemicznych, w skład której wchodzą skandowce i lantanowce. Zalicza się do nich skand, itr, lantan, cer, prazeodym, neodym, promet, samar, europ, gadolin, terb, dysproz, holm, erb, tul, iterb i lutet. To jedne z najrzadziej występujących na świecie minerałów, mające jednak ogromne znaczenie dla rozwoju nowoczesnych technologii. Do czego mogą służyć? Poniżej kilka przykładów: 1. skand – stopy metali do przemysłu lotniczego i kosmicznego 2. neodym – silne magnesy neodymowe, lasery 3. promet – źródło promieniowania beta 4. samar – magnesy do pracy w wysokich temperaturach, pręty sterujące reaktorów 5. europ – wyświetlacze ciekłokrystaliczne, oświetlenie fluorescencyjne 6. terb – luminofory do lamp i wyświetlaczy 7. erb – lasery, wzmacniacze optyczne 8. tul – ceramiczne materiały magnetyczne 9. iterb – światłowody, płyty ogniw słonecznych

  Obecnie największym dostarczycielem metali ziem rzadkich są Chiny, na terenie których znajduje się 35 procent ich rozpoznanych światowych zasobów, ale wydobywa się tam aż 90% światowego zapotrzebowania! To również jeden z powodów ogromnego skoku technologicznego i gospodarczego tego kraju. Bez metali ziem rzadkich niemożliwe jest produkowanie smartfonów, ogniw słonecznych czy nowoczesnych akumulatorów, mogących w przyszłości zrewolucjonizować rynek motoryzacyjny. Jak podaje portal inquisitr.com, Chiny korzystają już bogactw Korei Północnej. Ochotę ma też Rosja, której pozwoliłoby to na dokonanie wielkiego skoku technologicznego i gospodarczego. Kilka lat temu było już głośno o tym, że Rosja ma uzyskać dostęp do metali ziem rzadkich na terenie Korei Północnej. W zamian Moskwa miała wspomóc północnokoreański reżim inwestycjami i gotówką na łączną kwotę 25 mld dolarów. Chodziło m.in. o modernizację infrastruktury energetycznej, ale także sprzedaż samolotów bojowych Su-35, które miałyby ogromne znaczenie dla reżimu Kim Dzong Una w przypadku wybuchu konfliktu zbrojnego. Lotnictwo Korei Płn. jest bowiem przestarzałe. Z umowy chyba niewiele wyszło, być może z powodu działań Chin, które nie chcą utracić swojej monopolistycznej pozycji dostarczyciela metali ziem rzadkich. Utrzymanie reżimu w Korei Północnej jest dla Pekinu jedną z gwarancji takiego scenariusza. Kim Dzong Un doskonale o tym wie i czerpie z tego profity. To również odpowiedź na pytanie, skąd w zrujnowanym przez komunizm kraju dyktator znalazł środki na rozwój i produkcję broni jądrowej. Z kolei dla Rosji i Stanów Zjednoczonych obalenie Kim Dzong Una byłoby szansą na dostęp do cennych surowców i obalenie monopolu Chin. Dlatego rozgrywka wokół Korei Północnej jak i Syrii z powodu 4 na świecie zasobów ropy i gazu szybko się nie skończy.
 • @Repsol 21:23:29
  Operacja za miliard dolarów, a Assad jak zwykle rano pojechał do pracy i nikt tego Trampka nie zauważył. Tak szczerze mówiąc to ostrzelali pusty teren. Wcześniej z ruskim ustalili gdzie uderzą jak informują w TV. Może nawet zaorali im rakietami pole za darmo i tylko siać na wiosnę. Taki sam numer jak wcześniej ustalili z Trumpkiem co ma iść do wyburzenia. Trump wyszedł na obrońcę i przywódcę zachodu. Jeszcze dwa tygodnie temu zapowiadał wycofanie wojsk amerykańskich z regionu. Właściwie pozostawią tam siły przy szybach naftowych i gazowych pod administracją Kurdów. Putinowi leży Trump, jako przywódca zachodu, reszta to gra. Sam Trump przyznał, że Ameryka i podatnicy więcej wydali niż zyskali. On zaś skacze raz to na nóżkę jastrzębi z koncernów militarnych wiecznie pazernych na kasę, raz to na uczuciach wyborców, którzy niechętnie patrzą na zaangażowanie w konflikt, który do tego nie przynosi nic dla przeciętnego Amerykanina. Jednak zawsze będzie pozostawać kwestia głównego inspiratora tego całego bałaganu na Bliskim Wschodzi, Izraela.
 • @Repsol 21:23:29
  Żegnaj, Ameryka: Rosja "uderza" w dług publiczny USA. Rosja zdecydowała się "uderzyć" w dług rządu USA, podejmując kurs zmierzający do stopniowego obniżania poziomu inwestycji w obligacje Stanów Zjednoczonych. Szczegóły ogłosił portal informacyjny Investbrothers....

  https://politexpert.net/97246-gudbai-amerika-rossiya-nanosit-udar-po-gosdolgu-ssha?utm_source=infox.sg&utm_medium=referral&utm_campaign=exchange


  Ps..Teraz czas na ruch Chin, Saudi Arabii i innych wierzycieli.
 • @Husky 21:31:40
  Oprogramowanie do systemów komunikacyjnych armii USA pisali rosyjscy programiści…Oto podręcznikowy przykład zagrożeń związanych z outsourcingiem. Amerykańscy prywatni wykonawcy systemów telekomunikacyjnych pracujący dla Pentagonu, w celu obniżenia własnych kosztów, do prac programistycznych wynajęli… Rosjan. NetCracker oraz Computer Sciences Corporation (CSC) dwie prywatne amerykańskie firmy od lat realizujące zlecenia dla Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych zgodziły się zapłacić blisko 13 milionów USD kary za naruszenie warunków kontraktu. Sama tylko firma CSC w 2014 roku otrzymała od Pentagonu półtora miliarda dolarów, to jednak nie powstrzymało jej przed pomysłem zwiększenia własnych zysków poprzez nielegalne (w świetle podpisanej umowy) dalsze zlecenie (za pośrednictwem firmy NetCracker) prac programistycznych do Rosji.W efekcie zamiast obywateli amerykańskich legitymujących się odpowiednim poświadczeniem bezpieczeństwa, nad krytycznym systemem komunikacyjnym armii USA (zarządzanym przez agencję DISA Defense Information Systems Agency) pracowali rosyjscy programiści.
  Cała sprawa wyszła na jaw, gdy inny amerykański rządowy zleceniobiorca powiadomił Pentagon o podejrzewanych nieprawidłowościach. Co ciekawe, pomimo zgody na zapłacenie kary, obie podejrzane o nielegalne działania firmy nadal nie przyznają się do stawianych im zarzutów…Chociaż brak jakichkolwiek szczegółów technicznych, osoba ujawniająca całe zamieszanie twierdzi również, że prace rosyjskich programistów doprowadziły do co najmniej jednej infekcji systemów należących do agencji DISA. Walka elektroniczna(WRE)....Osoby odpowiedzialne za outsourcing prac przy systemach komunikacyjnych armii USA zapomniały najwyraźniej, że walka elektroniczna (ang. electronic warfare) staje się jednym z kluczowych aspektów na współczesnym polu walki. A jak się okazuje, nawet amerykańskie serwisy twierdzą, że (na przykładzie konfliktu w Syrii) Rosjanie radzą sobie na tym polu znakomicie. Amerykańskie systemy komunikacyjne są bowiem skutecznie zwalczane przez bardzo zaawansowane rosyjskie systemy walki elektronicznej takie jak Krasukha-4. Czy któryś z rosyjskich programistów sprzedał lub w inny sposób wykorzystał informacje uzyskane podczas prac nad amerykańskimi systemami wojskowymi? Tego na razie nie wiadomo…
  Outsourcing....Rozważając outsourcing prac nad własnymi krytycznymi systemami informatycznymi warto z pewnością wziąć pod uwagę powyższą historię. Zazwyczaj w praktyce korzystając z usług zewnętrznego dostawcy nie będziemy dysponowali metodami pozwalającymi na dokładną i systematyczną kontrolę wszystkich jego działań. Oznacza to, że chronić będą nas jedynie potencjalne odszkodowania uzyskane w przypadku złamania warunków dostarczania danej usługi. Pytanie jednak, czy będą one w stanie zrekompensować wszystkie zagrożenia związane z powierzeniem swych tajemnic zewnętrznej firmie oraz… kolejnym firmom z nią współpracującym.

  Ps..Mogą tłumaczyć, że przynajmniej nie pisali im tego Chińczycy ;)..Chińczycy natomiast dostarczyli hardware… ;-) i dlatego takie efekty tych "nalotów".
 • Uczestnik inscenizacji „ataku chemicznego" w Dumie ujawnia szczegóły akcji
  Syryjski chłopak Hasan Diab uczestniczący w inscenizacji „Białych Hełmów" jako ofiara ataku chemicznego w Dumie ujawnił szczegóły "pracy na planie zdjęciowym". „Byliśmy w piwnicy. Mama powiedziała mi, że dzisiaj nie ma nic do jedzenia, będziemy jeść dopiero jutro. Usłyszeliśmy krzyk na ulicy: „Chodźcie do szpitala". Pobiegliśmy do szpitala i tuż po wejściu zostałem schwytany i zaczęto mnie polewać wodą. Następnie położyli nas do łóżka z innymi ludźmi" powiedział chłopak na antenie telewizji Rossiya 24. Całość ze zdjęciami pod linkiem..

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201804197795243-Atak-chemiczny-Duma-inscenizacja/

  Ps..Czyli Hollywood w Syrii..Mam nadzieję, że te dzieci nie złapią zapalenia płuc. Dodam tyko: aktorzy - pod przymusem (za przysłowiową garść ryżu), reżyseria "dobrzy" terroryści, zleceniodawcy (producenci) sponsorzy "dobrych" terrorystów CIA !
 • @Repsol 21:23:29
  MSZ Rosji: Znaleziono powiązanie między syryjską Dumą i Salisbury! W syryjskiej Dumie znaleziono granaty dymne z Salisbury. Syryjskie wojska rządowe znalazły we Wschodniej Gucie chlor i granaty dymne zachodniej produkcji poinformowała rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa. Na wyzwolonych terytoriach Wschodniej Guty syryjskie wojska rządowe znalazły kontenery z chlorem najstraszliwszym rodzajem broni chemicznej niemieckiej produkcji, a także granaty dymne wyprodukowane uwaga! w Salisbury powiedziała Zacharowa na briefingu w Moskwie. „Ten fakt nawet ciężko komentować, tak bardzo przeraża i podkopuje wiarę w ludzkość poszczególnych państw. My oczywiście mówimy nie państwach jako takich, lecz o tych politykach i przedstawicielach władzy, którzy wydają tego rodzaju rozkazy i podejmują tego rodzaju decyzje" zauważyła Zacharowa. Chemiczne laboratoria terrorystów w syryjskiej Dumie. Armia syryjska podczas kontroli siedziby terrorystów we Wschodniej Gucie odnalazła duże pomieszczenia, w których trzymano specjalną odzież najemników z "Białych Hełmów”, którzy są opłacani przez Wielką Brytanię i Arabię Saudyjską. Znaleziono laboratoria i oddzielne pomieszczenia do przechowywania chemikaliów.
 • @Jasiek 20:43:13
  MSZ Rosji: Znaleziono powiązanie między syryjską Dumą i Salisbury! W syryjskiej Dumie znaleziono granaty dymne z Salisbury. Syryjskie wojska rządowe znalazły we Wschodniej Gucie chlor i granaty dymne zachodniej produkcji poinformowała rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa. Na wyzwolonych terytoriach Wschodniej Guty syryjskie wojska rządowe znalazły kontenery z chlorem najstraszliwszym rodzajem broni chemicznej niemieckiej produkcji, a także granaty dymne wyprodukowane uwaga! w Salisbury powiedziała Zacharowa na briefingu w Moskwie. „Ten fakt nawet ciężko komentować, tak bardzo przeraża i podkopuje wiarę w ludzkość poszczególnych państw. My oczywiście mówimy nie państwach jako takich, lecz o tych politykach i przedstawicielach władzy, którzy wydają tego rodzaju rozkazy i podejmują tego rodzaju decyzje" zauważyła Zacharowa. Chemiczne laboratoria terrorystów w syryjskiej Dumie. Armia syryjska podczas kontroli siedziby terrorystów we Wschodniej Gucie odnalazła duże pomieszczenia, w których trzymano specjalną odzież najemników z "Białych Hełmów”, którzy są opłacani przez Wielką Brytanię i Arabię Saudyjską. Znaleziono laboratoria i oddzielne pomieszczenia do przechowywania chemikaliów.
 • @Jasiek 20:43:13
  NI ocenił rosyjskiego „Terminatora”Rosyjski ciężki wóz bojowy wsparcia czołgów (BMPT). „Terminator” może zasadniczo zmienić metody użycia pojazdów opancerzonych na polu bitwy, pisze „National Interest”. „Terminator” to unikalna maszyna, stworzona na podwoziu T-72 lub czołgu T-90 (w zależności od modelu), ale bez podstawowego 125 mm działa głosi artykuł. Wcześniej dyrektor generalny „Uralvagonzavod” Aleksander Potapow ogłosił rozpoczęcie seryjnych dostaw BMPT do rosyjskiej armii. Te pojazdy bojowe są przeznaczone do wsparcia ogniowego oddziałów pancernych. Są one wyposażone w dwa 30-milimetrowe działa automatyczne, karabin maszynowy dużego kalibru i pociski przeciwpancerne „Ataka-T”. Oczekuje się, że „Terminator” zostanie zaprezentowany szerokiej publiczności podczas parady z okazji Dnia Zwycięstwa w dniu 9 maja. Autor publikacji stwierdza, że do dyspozycji rosyjskich sił zbrojnych jest już arsenał skutecznych bojowych pojazdów opancerzonych, dlatego zamówienie dla armii może być niewielkie. Jednocześnie „Terminatory” mogą stać się „hitem” na rynkach zagranicznych, szczególnie w krajach, które walczą z powstańcami w trudnym terenie. Koncepcja użycia „Terminatorów” wykazuje się skutecznością, a jeśli zostanie potwierdzona w warunkach bojowych, na przykład w Syrii, to ta maszyna może znacząco zmienić metody prowadzenia operacji wojskowych przez siły pancerne. „Rosyjskie siły pancerne rewidują rolę wozów bojowych na polu bitwy i rozważają alternatywy korzystania z nich w celu wsparcia pojazdów opancerzonych. Pytanie, co sprawdzi się lepiej, a odpowiedź brzmi, że maszyny bojowe muszą mieć pewien zapas wytrzymałości i zapewniać dodatkowe wsparcie ogniowe dla czołgów” powiedział Michael Kaufman, ekspert w Centrum Analizy Wojennomorskiej.  Ps..Sprzęt to jedno, ale ludzie to podstawa. Rosyjskie wojsko to naród, jankeskie to najemnicy. Trzeba zauważyć, że Rosjanie mają największe doświadczenia ze swoimi czołgami. Ich czołgi były bardzo rozpowszechnione na całym świecie. Były też najczęściej niszczone w różnych konfliktach, zwłaszcza w ostatnich latach. Rosyjskie koncepcje w dziedzinie broni pancernej będą kopiowane przez innych. Tak jak rozwiązania z T-34 zostały skopiowane przez Niemców w czasie IIWŚ.
 • @Jasiek 20:43:13
  Media: Inteligentne rakiety Trumpa „przyleciały" do Rosji. Syryjczycy przekazali Rosji niewybuchy amerykańskich pocisków manewrujących, informują media. Syria przekazała Rosji dwa niewybuchy amerykańskich pocisków manewrujących. Zostały wysłane samolotem poinformowało rosyjskie media źródło w syryjskim resorcie obrony. Podkreśla się, że zostały znalezione w nocy z 13 na 14 kwietnia, gdy USA zaatakowały Damaszek. Oba pociski są w dobrym stanie. „Dwa pociski manewrujące, które nie wybuchły podczas ataku rakietowego USA na Syrię w nocy z 13 na 14 kwietnia, zostały znalezione przez syryjskich wojskowych. Oba pociski w dość dobrym stanie przedwczoraj (17 kwietnia) zostały przekazane rosyjskim wojskowym" powiedział informator. Według jego danych, jak podkreśliło źródło, „wczoraj (18 kwietnia) te pociski były wysłane samolotem do Rosji".

  Ps..Należy je zreperować i wysłać do właściciela. Nie prościej jest Amerykanom wysłać statkiem Rosjanom kolejnej partii rakiet? Ynteligente? Pewnie pan prezydent "True" zapomniał ich "popryskać" kropidłem...Wycofać tyle pocisków lub zmienić parametry wszystkich rakiet to droga zabawa. Przekazać te pociski Chińczykom zaraz je skopiują, czyli USA tanim kosztem przekazała Rosji, Chinom, Iranowi swoją technologię rakietową, która nie wypaliła!
 • @Jasiek 20:43:13
  Broń, od której drony zaczynają wariować. Przedsiębiorstwo „Avtomatika", wchodzące w skład państwowego „Rostechu", zaprezentowało „karabin" i „tarczę" do zwalczania dronów. Koncern „Avtomatika" (wchodzące w skład korporacji państwowej „Rostech") stworzył dla struktur siłowych trzy typy broni do walki radioelektronicznej z dronami. To przenośny kompleks „Piszczał", stacjonarny „Taran" i mobilny „Sapsan". „Efekt promieniowania jest zawsze mniej więcej taki sam mówiąc obrazowo drony «zaczynają wariować». Jeśli jest to kwadrokopter to zawisa w powietrzu, zaczyna go znosić wiatr, po czy czym wpada w płaski korkociąg i spada. Bezzałogowy statek powietrzny typu samolotowego zaczyna niekontrolowane zniżanie, aż nie rozbije się o ziemię" powiedział główny konstruktor projektu „Avtomatiki" Siergiej Szyriajew.m Jak podkreśla firma, nowe wielofunkcyjne kompleksy mogą wykrywać, śledzić i likwidować drony, oddziałując na ich kanały radiowe sterowania, nawigacji i transmisji danych. „Sapsan" to najgroźniejszy z trzech kompleksów. Jest przeznaczony do walki z wszystkimi typami dronów. Wykrywa on bezzałogowe aparaty latające w podczerwieni, a także w bardzo szerokim zakresie częstotliwości radiowych z odległości ponad 100 km, śledzi je i emituje zakłócenia elektromagnetyczne. Jeśli dron jest wyjątkowo niebezpieczny i należy go natychmiast zlikwidować, to precyzyjne oznaczenie celu jest przekazywane systemom rażenia ogniowego obrony przeciwlotniczej. Średni „Taran" wykazuje skuteczność w przypadku zagrożenia zmasowanym atakiem dronów z jednocześnie kilku kierunków (tzw. rój). Po ich wykryciu natychmiast tworzy nad obiektem ochronną niewidoczną tarczę o szerokości minimum 900 m, która stanowi dla nich barierę nie do pokonania. Pomimo zastosowania różnych częstotliwości, promieniowanie jest całkowicie nieszkodliwe dla ludzi, a w zasięgu „parasola ochronnego" działa nawet komunikacja mobilna podkreślili pracownicy „Avtomatiki". Tymczasem „Piszczał" to rodzaj trzykilogramowej strzelby, przeznaczonej do zwalczania pojedynczych celów lub dronów, będących w ruchu. Baterii akumulatora, którą jest zasilana wystarcza na godzinę nieprzerwanego użytkowania. W ciągu najbliższych miesięcy Avtomatika planuje przeprowadzić odpowiednie testy i na ich podstawie potwierdzić dane techniczne wszystkich kompleksów, a do końca roku zacznie się ich seryjna produkcja. Według danych koncernu potencjalnymi klientami, którzy będą zamawiać tego typu broń mogą być oprócz resortów siłowych przedsiębiorstwa kompleksu obronno-przemysłowego oraz przemysłu energetycznego i atomowego. Można je wykorzystywać do ochrony stadionów i innych obiektów, w których organizowane są imprezy masowe oraz budynków infrastruktury krytycznej. „Zabójcy dronów" cieszą się zainteresowaniem także za granicą podkreślili przedstawiciele przedsiębiorstwa.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

ULUBIENI AUTORZY

więcej