Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1931 postów 335 komentarzy

PREZYDENT

Czerwony Korsarz z Gdańska - RADNY DZIELNICY GDAŃSK-STOGI. Od 2014 r. prowadzę redakcję POMORSKIEJ TELEWIZJI NARODOWEJ, którą to z mojego pomysłu pomógł mi założyć EUGENIUSZ SENDECKI. Od 2006 roku jestem Prezydentem założonej przeze mnie www.fundacja - slawpol.eu

DLACZEGO DROŻEJE GAZ DO SAMOCHODÓW?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Miesiąc wcześniej kupowałem gaz do mojego Reno Megane poniżej 2 zł a dzisiaj ujrzałem jego cenę na stacji LOTOSU 2,58 zł!Co się dzieje z cenami gazu skoro inne paliwa drożeją o 5 gr , to gaz idzie wyżej o 15 gr?

 

 Oto to wrząca siarka: "Naftogaz" rzucił się na wsteczną z "Gazpromem"

"Naftogaz" poszedł na wsteczną z "Gazpromem" i nawet określił warunki odmowy z powództw do rosyjskiego gazowego towarzystwa. Dwunastu miliardów dolarów Ukraina nie otrzyma a już nawet  to zorozumiała !

  Gazociąg Ukrainy przypomina mi gniecioną przez « Wołgę ». Wcześniejszy był bardzo nawet całkiem całkiem.

Kierownik "Naftogazu" Jurij Witrienko nie byłby sobą, jeśli nie przypomniał by, że w takim razie Kijowowi jest potrzebna kompensacja.


Wszyscy i złożyli oświadczenie po tym, jak główny energetyk Ukrainy Aleksiej Orżel dał oceny po wiedeńskim gazowym pytaniom z Rosją.
Innymi słowami, w Europie Orżel nakreślił kompromis i "Naftogaz" momentalnie rzucił się go wykonywać. Ceny tranzytowego gazu w Kijowie  poprosili by nie zamieniać z obietnicą o tym, że dla ludności Ukrainy i Europy cennik mogą zrobić poniżej.

 

Skoro upraszczać, to wyjdzie, że  Kijów  jest zgodny na ulepszenie naszego gazu, ale przy przywiązaniu go do jewropiejskiego

Co się dzieje z GAZEM na Polskim rynku?

red.Sławomir Ziembiński

www.neon24.pl

 P.S.Ponizej tekst rosyjski dla tych którym powyższe tłumaczenie nie odpowiada!

Вот это жупел: "Нафтогаз" ринулся на попятную с "Газпромом"
Таня *
1 декабря, 8:00
Пожаловаться
Добавить автора в черный список
"Нафтогаз" пошел на попятную с "Газпромом" и даже обозначил условия отказа от исков к российской газовой компании. Двенадцать миллиардов долларов Украина не получит и уже даже понимает это.

Газопровод Украины напоминает мне мятую «Волгу». Раньше он был очень даже ничего.

Руководитель "Нафтогаза" Юрий Витренко не был бы собой, если не напомнил, что в таком случае Киеву нужна компенсация.


Все заявления были сделаны после того, как главный энергетик Украины Алексей Оржель дал оценки по венским газовым вопросам с Россией.
Иными словами, в Европе Оржель наметил компромисс и "Нафтогаз" моментально ринулся его исполнять. Цену транзитного газа в Киеве особо попросили не менять с обещанием о том, что для населения Украины и Европы ценник могут сделать ниже.

 

Если упрощать, то получится, что Киев согласен на прокачку нашего газа, но при привязке его к европейском индикатору. Украина попросту хочет получать доход, но не планирует нести ответственность и обновлять магистраль.

Самое удивительное, что "Газпром" не против, но на своих условиях. В компании обращались к "Нафтогазу" с предложением, касающимся годового продления. Условия России озвучил Путин. Полный отказ от всех исков, но в Киеве все же просят компенсацию.

Пока Украина не сможет честно исполнять требования, киевские энергетики обречены попадаться на газовый жупел.

Поскольку слово встречается не часто, поясню его значение. Горящую в преисподней серу и смолу так называют, поскольку та создает определенный аромат, приводящий к страху. Схожий жупел испытывают и читатели, которым интересен газовый вопрос, поскольку очевидно, что одна из сторон газового конфликта не умеет держать договоренностей.

Источник ➝

 

 

 

KOMENTARZE

 • @
  Już tłumaczę: ta podwyżka jest z powodu takiego, że wkleja pan tłumaczenie z translatora, nie dokonując korekty (lenistwo, brak polotu?).
 • DOKONAŁEM KOREKTY, INACZEJ NIC BY NIE BYŁO ZROZUMIAŁE!
  Skore waćpan nic nadal nie rozumie, to mogę dać jeszcze tekst rosyjski i proszę go sobie potłumaczyć.Polak to tylko drugiego potrafi krytykować zamiast dopomóc i doradzić.Gdybym był leniwy to nic bym w neonie nie zamieszczał!Wtenczas pan by mógł się pochwalić swoją mrówcza pracowitością , tylko kogo by pan wtenczas .....krytykował!?

  Czerwony Korsarz z Gdańska
 • 2.58zł to
  przy autostradach i drogach szybkiego ruchu. W Opolu 2.29zł i stacjach nie przy głównych drogach. W ciągu miesiąca podrożał z 2.09 na 2.29. W listopadzie jadąc z Puław kupiłem gaz po 1.58, gdy wszędzie był po 1.85-2zł.
 • @Czerwony Korsarz z Gdańska 20:06:53
  Ach, skoro to jest tekst po korekcie, to Polak przeprasza Polaka. Widocznie wzrok już nie ten i nie zauważyłem.

  Może właśnie powinien Pan dać co najmniej link do tekstu w oryginale, ostatnio próbuje (do)uczyć się dwóch języków wrogów i przyjaciół (zależy jak na sprawy spojrzeć i z jakiego punktu siedzenia). To bym sobie poczytał i potłumaczył.

  A jak ceny masła do maszyn? U was maszyna francuska?
 • Autor
  Miesiąc to szmat czasu.Proszę porównać ceny artykułów spożywczych tych sprzed miesiąca i teraz.
 • @Jwu 21:12:30
  100/100 . Tylko lud głupi i to kupi . :)
 • Nie narzekaj
  to dobry amerykański gaz "W korzystnej cenie" a jak go będzie więcej to i cena wzrośnie i jeszcze lepszy będzie.
 • @Jwu 21:12:30
  A mnie podwyżki paliwa kompletnie nie interesują.
  Zawsze tankuję za 50 złotych...
 • Autor oryginału nazywa się Źródłowy.
  Dobre:)

  Tak w istocie, jego tekst nie zawiera konkretnych powodów na zmiany cen gazu. Podwyżka jest booo… jest, strona ukraińska musi się z tym pogodzić.
  Tymczasem w tekście zawarto grubo ciosaną sugestię- właśnie o owej Wołdze.
  Według niej po prostu ktoś albo niszczy rurociąg, (dopiero co był w dobrym stanie) albo bezczelnie kradnie gaz.
  Ciekawe że w dzisiejszych czasach żadna Wołga nie jest w dobrym stanie:))

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej