Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1704 posty 302 komentarze

PREZYDENT

Czerwony Korsarz z Gdańska - RADNY DZIELNICY GDAŃSK-STOGI. Od 2014 r. prowadzę redakcję POMORSKIEJ TELEWIZJI NARODOWEJ, którą to z mojego pomysłu pomógł mi założyć EUGENIUSZ SENDECKI. Od 2006 roku jestem Prezydentem założonej przeze mnie www.fundacja - slawpol.eu

KONGRES 108 MĘCZENNIKÓW W GDAŃSKU

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

11-12 grudnia 2019 r. w Muzeum II -giej Wojny Światowej w Gdańsku odbywał się zorganizowany przez Kapucynów Kongres 108 Męczenników.Brali w nim udział prelegenci z całej Polski.Pojawił się tam też Tomasz Sekielski w roli..... prelegenta!?

 W dniach 11 i 12 grudnia odbywał się w Muzeum II-giej Wojny Światowej w Gdańsku Kongres 108 Błogosławionych Męczenników. Organizatorem był Zakon Kapucynów Bosych oraz Muzeum.Na Kongres 108 przyjechało wielu prelegentów z całej Polski , księża i dziennikarze. Specjalną audycję z tego wydarzenia tworzyli dziennikarze z Radia Gdańsk.Pomorska TV NARODOWA też przygotowała dla was filmy dokumentujące ten Kongres 108 Błogosławionych Męczenników. Wasz redaktor Sławomir Ziembiński przeprowadził też kilka wywiadów z ważnymi uczestnikami tego kongresu , tj.Ojcem Zdzisławem, księdzem z Wilna, a także autorem wybudowanej w Piaśnicy kaplicy. mimo ciekawych wypowiedzi i dyskusji prelegentów na sali zabrakło.... młodzieży i studentów, a to właśnie do nich powinny trafić te słowa prelegentów!?

Pomorska TELEWIZJA NARODOWA
red. Sławomir Ziembiński
www. fundacja-slawpol.eu

ROZMOWA red.Sławomira Ziembińskiego z Ojcem Zdzisławem organizatorem Kongresu:

 www.youtube.com/watch

SZATAN mówi róbcie co chcecie a ksiądz opowiada jak atakowany jest Kościół.Są dwie Armie , Biała Anielska i Czarna Lucyfera .Są trzy dusze : złota , szara i czarna.......celebryci i i politycy oraz bogaci ludzie często mają Czarną Dusze?Mądry człowiek to ktoś podobny do Pana Jezusa.

Pomorska TELEWIZJA NARODOWA
red.Sławomir Ziembiński
www.neon24.pl


 Ksiądz z Wilna onegdaj sierżant wojska sowieckiego jako gość Kongresu 108 M  mówi o szatanie:

 www.youtube.com/watch

Red.Tomasz Sekielski mówi jak trudno jest być .....niezależnym i prawdomównym dziennikarzem:

 www.youtube.com/watch

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • "Gorsi" księża?
  Rzeszów 1999.10.13


  Jego Eminencja

  Ks. Kardynał Józef Glemp

  Prymas Polski

  Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

  W dniu 26 marca 1999 r. w Watykanie, w obecności Ojca Świętego - Jana Pawła II został uroczyście promulgowany dekret o męczeństwie za wiarę 108 sług i służebnic Bożych dotyczących naszych - polskich księży, a także osób zakonnych i świeckich. W dniu 13 czerwca Ojciec Święty - Jan Paweł II w czasie swojej duszpasterskiej pielgrzymki do ojczyzny dokonuje beatyfikacji wspomnianych 108 męczenników. Wyrażamy z tego powodu zadowolenie i wdzięczność Ojcu Świętemu. Dziękujemy też Jego Eminencji Prymasowi i Episkopatowi Polski za to, że przez wiele lat zbierał i gromadził dowody procesowe dot. w/w 108 osób niezbędne do beatyfikacji i przesłał je do Kongregacji Spraw w Watykanie.

  Można tylko żałować, że beatyfikowanych zostało tylko 108 osób zamordowanych w czasie II wojny światowej przez Niemców na terenach ziem polskich przez nich okupowanych.

  A przecież nie jest tajemnicą (chyba, że ktoś usiłuje uczynić z tego tajemnicę i sprawę wyciszyć), że na Kresach Wschodnich - na ziemi należącej do 1939 r. do Polski, w latach 1939-1945 zostało zamęczonych i zamordowanych w bestialski sposób przez ukraińskie nacjonalistyczno-faszystowskie bandy OUN-UPA około 160 księży nie licząc osób zakonnych i około 500 tysięcy osób cywilnych narodowości polskiej.

  Wielu z tych księży poniosło męczeńską śmierć w kościołach, bardzo często przy ołtarzu w czasie odprawiania Mszy Świętej i udzielania dzieciom Sakramentu I Komunii Świętej. Księża ci poddani bestialskim torturom, znacznie cięższym niż 108 wymienionych wyżej Błogosławionych, w okropnych męczarniach oddali w ofierze za wiarę swoje życie, często, jaj wyżej wspomniano, na stopniach ołtarza.

  Bardzo dużo księży zostało zamordowanych (wraz z wiernymi) w czasie „krwawej niedzieli" 11 lipca 1943 r. kiedy to bandy UPA dokonały napadu na 167 miejscowości na Wołyniu. Celem tego napadu było wymordowanie ludzi uczestniczących w Mszach Świętych w kościołach rzymsko-katolickich. W czasie tego napadu Ukraińcy z OUN-UPA zamordowali wielu księży odprawiających Msze Święte, a także kilkanaście tysięcy osób narodowości polskiej w tym również dzieci przystępujące do Sakramentu I Komunii Świętej.

  Nasuwają się więc pytania: - Dlaczego Episkopat Polski zgromadził i przesłał do Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w Watykanie tylko dowody procesowe niezbędne do beatyfikacji 108 osób (księży, zakonników, osób świeckich) zamordowanych podczas II wojny światowej przez Niemców, a nie podjął takich samych czynności w stosunku do około 160 księży oraz osób zakonnych, którzy w latach 1939-1945 zostali zamęczeni za wiarę przez ukraińsko-faszystowskie nacjonalistyczne bandy z pod znaku OUN-UPA?

  - Czy wymordowani przez bandy UPA księża i osoby zakonne służyli innemu Bogu ? Czy byli to słudzy gorszego Boga i dlaczego wszyscy bez wyjątku nie zasługują na beatyfikację?

  - Czy Prymas i Episkopat Polski o tych księżach - męczennikach zapomnieli ?

  Kto jeśli nie Prymas Polski i Episkopat upomni się o naszych błogosławionych i świętych męczenników - księży, zakonnice i zakonników, którzy swoją Golgotę przeszli tam na Wschodzie i tam zostali pomordowani i zamęczeni tylko dlatego, że uczyli miłości Boga, miłości bliźniego i potępiali zbrodnie. Wśród tych męczenników byli również księża wyznania greko-katolickiego, pomordowani tylko dlatego, że przeciwstawiali się zbrodniom nacjonalistów ukraińskich i zbrodnie te potępiali.

  Nie popełniajmy grzechu zaniechania. Oddajmy księżom-ofiarom męczeństwa za wiarę rzymsko-katolicką na Kresach Wschodnich to co im się należy, to co uczyniono dla w/w 108 osób, a za pozostałe 500 tyś. ofiar nacjonalizmu ukraińskiego i za ich morderców módlmy się wspólnie. Archiwa kościelne są w posiadaniu szczegółowych dokumentów ze wszystkich archidiecezji i diecezji oraz dekanatów rzymsko-katolickich Kresów Wschodnich dotyczących mordów dokonywanych przez nacjonalistów ukraińskich na księżach rzymsko-katolickich i ludności polskiej tych ziem.

  Ukazywało się też wiele opracowań książkowych - dokumentów dotyczących tej sprawy, wśród nich wiele opracowanych przez księży (również biskupów). Żyją jeszcze niektórzy świadkowie tych zbrodni. Dlatego zebranie materiałów niezbędnych do beatyfikacji księży pomordowanych przez UPA powinno być znacznie ułatwione.

  Wierzymy, że Jego Eminencja Ks. Prymas podejmie odpowiednie działania, które w niedalekiej przyszłości pozwolą również na beatyfikację księży, którzy na Kresach Wschodnich ponieśli męczeńską śmierć za wiarę i wiernych swego kościoła.
 • @Piotrx 19:56:21
  Z wyrazami najgłębszego szacunku

  Członkowie Rzeszowskiego Oddziału

  Towarzystwa Miłośników Lwowa i

  Kresów Południowo-Wschodnich


  http://www2.kki.pl/piojar/polemiki/rubiez/gorsi_ksieza/gorsi.html

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY

więcej