Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1929 postów 335 komentarzy

PREZYDENT

Czerwony Korsarz z Gdańska - RADNY DZIELNICY GDAŃSK-STOGI. Od 2014 r. prowadzę redakcję POMORSKIEJ TELEWIZJI NARODOWEJ, którą to z mojego pomysłu pomógł mi założyć EUGENIUSZ SENDECKI. Od 2006 roku jestem Prezydentem założonej przeze mnie www.fundacja - slawpol.eu

NAWALNY POWROCIŁ DO ROSJI I....!?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Po co tam poleciał , czy chce być drugim Sołżenicynem?

Nawalny wrócił do Rosji z Niemiec. Powody tego nie są tak ważne. Może dostał polecenie - czas zostać świętą ofiarą. Może naprawdę chce przymierzyć królewską koronę na głowie. Albo postanowili spróbować wyzwolić pod nim masowe zamieszki. Dlaczego jest gorszy od Tichanowskaja, Saakaszwilego czy Paszyniana? On jest lepszy. Lepiej znany. Bardziej popularny. Ma całkiem przyzwoitą liczbę zwolenników i fanów, w tym wśród porządnych ludzi, dla których jest teoretycznym symbolem czegoś strasznie opozycyjnego. Całkiem udany projekt.

Znowu niedawne zatrucie to dla niego plus. Co się wydarzyło lub nie, ale sądząc po całym tym majaczeniu, o FSB, osobistym rozkazie Putina na jej likwidację i chemicznym środku bojowym, którego cudem nie mogli go otruć, choć próbowali wiele razy, drugi na planecie po Skripalach efekt ten może szybko zniknąć. W międzyczasie jest u szczytu sławy ...

Ogólnie przyleciał Nawalny i natychmiast gowsadzili do pudła. W tym sensie - zmieciony. To znaczy zatrzymany. Na szczęście nie musi szyć etui, są takie przypadki ... A że zdania na nich są warunkowe, więc szybko mogą przestać takie być. Podstawowy Watson! W tym celu wszystko, czego potrzebowali, zostało powiedziane i zrobione.

I czy on, jego lokalni sponsorzy, czy też nielokalni kuratorzy wyraźnie zdecydowali się na tle szybko zanikającego wokół Nawalnego zgiełku odegrać triumfalny powrót bohatera, jak Sołżenicyn w latach 90., tak nie wyszło. I to się nie udało.
Po pierwsze, Nawalny to nie Sołżenicyn. I nie stał się żadnym ogólnorosyjskim guru, chociaż bardzo, bardzo się starał. Po drugie, lata 90. to nie 2021. Następnie nowy rząd z mocą i władzą powitał walczących przeciwko staremu rządowi spośród tych, którzy byli lepiej znani za granicą. Ponownie, dawne przedrewolucyjne rosyjskie prawosławne wartości nacjonalistyczne Aleksandra Isaevicha wydawały się jej skuteczną alternatywą dla niedawnej sowieckiej przeszłości. Teraz ona sama jest potęgą, a te wartości i tak należą do niej. I jej kraj. I wszystko, co w niej jest, jest także jej. A krytycy i dysydenci, którzy z nią walczą, dlaczego miałaby w tej sytuacji?

Oczywiście musi zgasić Navalny i nie nosić go na rękach. Że w końcu była głupia, pomagając mu wykopać własny grób? I że następna grupa jego intelektualnego wsparcia na „Echo” będzie wyła, więc wyjdą bez przerwy. Kogo to obchodzi? Podobnie jak w przypadku nowych sankcji, o które zaapelowały bałtyckie ministerstwa spraw zagranicznych. Ich zadaniem jest wezwanie do nałożenia sankcji na Putina i ogólnie Rosję. Po co zwracać na nie uwagę? I na wszystkich innych. Już mam tego dość. I to nie tylko władze.

Znowu nie było triumfu, krwawej masakry na lotnisku, białoruskiej skali protestu. Lotnisko zostało zmienione pod dobrym pretekstem, żeby tłum, i to nie za duży, był w jednym, a Nawalny w drugim. Poprawny ruch. Ktoś został zatrzymany. To też nie jest nowość. Jak tam Vysotsky? Szczególnie awanturników przykręcano do tylnych koi… Ale nawet wtedy bez tego się to robiło. Ludzie milczeli. Koronawirus. Znowu rano, aby poprowadzić dzieci do szkoły po wakacjach i sami popracować. Wszystko jest w trybie normalnym.

Kiedy i jeśli przez bardzo długi czas wzywasz wszystkich na górze satrapów i katów, a srasz na nich nie dziecinnie, w końcu powinni przynajmniej jakoś spróbować się bronić. Co tu jest dziwić? Stawka jest wielka gra. Ogromny, najbogatszy kraj, kolosalna potęga, plaga problemów. Więc mogą znosić swędzenie w miejscu przyczynowym przez jakiś czas, jeśli nie wcześniej, ale nie w nieskończoność. Cóż, podrapali go. Jak dotąd tylko tak. I kto wie? To samo polowanie na Trumpa i trumpistów w dzisiejszych Stanach Zjednoczonych pociąga za sobą tak wiele opcji rozwoju wydarzeń ... Więc na próżno założyli Navalnego. Siedziałbym już w Niemczech. Ale tak się nie stało. Podobnie jak nuty: zestaw czystej wody. Metoda Bieriezowskiego lub Chodorkowskiego. A on sam ... Dorosły mężczyzna. Ale każdy jest kowalem własnego szczęścia. Albo konik polny. Do kogo jest napisane.

ZWROT BEZ TRIUMFU ..
Evgeny Satanovsky

wzięty VKontakte 

KOMENTARZE

 • Na razie to na powrocie Nowalnego najgorzej wyszła
  kampania lotnicza "północny wiatr" (znaczy się Nordwind).
  Nie wróżę im dalszych sukcesów biznesie przewozów pasażerskich.
  A zaczęło się od tego że jeden z pilotów wiozących w niedzielę Nowalnego w jakiejś sieci społecznościowej napisał niewielką uwagę.Uwaga tyczyła zmiany miejsca lądowania z lotniska Wnukowo na Szeremietowo.Szczery pilot napisał że "na pokładzie siedział jakiś PAJAC i to całe zamieszanie przez niego" .Jednym słowem napisał prawdę.
  Zwiedzieli się o tym pracodawcy pilota czyli kierownictwo kampanii Nordwind i zwolnili go z pracy.A że tego było im mało to "północny wiatr" zażądał odebrania pilotowi jakiegoś honorowego państwowego tytułu "zasłużonego pilota" czy jakoś tak.
  O tym wszystkim dowiedziały się media i roztrąbiły to na lewo i prawo.
  Publika zawrzała z oburzenia.Na to wszystko dwaj prestiżowi publicyści w tym cytowany przez autora E.Satanowski, bliżej acz jeszcze nie pod mikroskopem, przyjrzeli się kampanii Nordwind.Prócz kilku "niewygodnych
  faktów wyszły nieformalne powiązania hersztów kampanii w urzędnikami administracji państwowej.Ale to nic.To jeszcze betka.
  Najgorsze (dla Nordwinda) jest to że stała się publiczną informacja o tym iż polityka bezpieczeństwa samolotów kampanii pozostawia dużo do życzenia co w przeszłości już kilkakrotnie znajdowało odzwierciedlenie w pokontrolnych raportach odpowiednich organów.
  Informacja nigdy nie była tajemnica ale powiedzmy sobie szczerze;który z pasażerów przed zakupieniem biletu grzebie się w dokumentach firmy przewozowej.
  Ciekawe ilu potencjalnych pasażerów usłyszawszy w kasie biletowej "Nordwind" zakupi bilet a ilu powie "to ja serdecznie dziękuję,mam taki kaprys że chcę jeszcze pożyć"
 • a może było tak;
  https://marucha.wordpress.com/2021/01/18/jak-to-z-tym-nawalnym-byl

  z prowincji
 • Nawalny
  Ma sporo racji w tym co przedstawia, ale jest stronniczy..

  Jeżeli połączyłby czasy, w ktorych wybrano Putina z zachodnimi instytucjami i powaznymi politykami tamtych czasów jednoczesnie przedstawiajac podobny problem majacy miejsce na zachodzie juz nie mówiąc o korporacjach i przedstawicielach je reprezentujacych , którzy przywlaszczają sobie całe tereny włącznie z niewolnikami to te hektary ziemi i pałac FSB dla Prezydenta o powierzchni 17tysm2 na tak duża Rosję - to nie jest jakiś szczególny przypadek.

  FSB niestety nie ochrania Kraju i ludnosci bo nie ma czego, za to mafijnych oligarchów putina owszem , zresztą sama FSB jest dokladnie tym samym immanentnym instrumentem władzy, która zawłaszcza i ochrania surowce naturalne w zamknietym obiegu władzy. Czyli samą siebie i swoich..

  Natomiast problemem nie jest Putin, ewentualnie pośrednim, problemem jest cały system władzy niezaleznie od Kraju.

  Biorac jednak pod uwagę ofensywe władzy przeciw kazdemu czlowiekowi i stworzeniu na tej planecie Nawalny jest albo naiwnym albo wyrachowanym owczarkiem niemieckim , który ma jeden , jedyny cel - skłócić , osłabić i utorować drogę finansjerze do łupów.

  Władza, sama wybrała Putina, z którym teraz usiłuje wmówić, że ma problem..

  Covid przyklepali wszyscy jakby ze sobą współpracowali przeciw zwyklym, szarym ludziom, ale tam gdzie chodzi o grę pozorów i intrygę udają , że są niewyreżyserowaną antytezą.
 • @CIApy 18:18:02
  //
  Ma sporo racji w tym co przedstawia, ale jest stronniczy..//

  Na przykład.
  Proszę podać choć jeden przykład tego że "ma sporo racji".
  Przechodzę na odbiór.

  //FSB niestety nie ochrania Kraju i ludnosci bo nie ma czego//

  Cokolwiek mieści sie w pojęciu "bo nie ma czego",trzeba powiedzieć że nie ochrania albowiem robi tylko to, na co pozwala prawo.Niestety nieznośnie liberalne.Dlatego coraz głośniejsze są żądania przywrócenia kary śmierci i obowiązującego w ZSRR prawa do odebrania obywatelstwa.
 • @ikulalibal 19:18:26
  gdyby nie Prezydent Putin i jego ekipa ,lub odwrotnie : Rosja była by dzisiejszą Ukrainą z arsenałem atomowym .
  Po rosyjskim terytorium hasały by miliony poszukiwaczy złota i przygód .
  Polska nie była by wcale bezpieczniejsza .
  A Rosjanie ; cóż ?

  z prowincji

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

ULUBIENI AUTORZY

więcej